Exper Yaptır

SANAT SOKAĞI’NDA İŞYERİ KİRALARINA BU YIL ZAM YOK

Pir Baba Parkı’nda faaliyet gösteren Sanat Sokağı esnafı, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’u ziyaret ederek, sokakta yaşanan bazı sorunları Birlik Başkanı Recep Gür’e aktardılar.

Ziyarette Sanat Sokağı sakinleri başta sokakta can güvenliği ile ilgili sorunlar yaşadıklarını, kira bedellerinde bu yıl zam yapılmamasını, tente probleminin çözülmesini, turist taşıyan tur otobüslerinin sokağa yakın bir bölgede konuçlandırılmasını, Halk Eğitim Merkezi’ne ait kapalı işyerlerinin biran önce faaliyete geçirilmesini ve yoğun kar yağışlarında sokağın belediye ekiplerince temizlenmesini istediler.

Seyyare Güzellik Merkezi

ÇESOB Başkanı Recep Gür de, Sanat Sokağı’nın kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, esnafın içinde bulunduğu ekonomik şartları iyi bildiklerini, bunun için de 2019 yılında işyeri kiralarına zam yapmayacaklarını kaydetti.

Sokağın güvenliği konusunda da Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile telefonda görüşen Başkan Gür, ayrıca tentelerinde bu ay içerisinde işyerlerine takılacağının müjdesini verdi. (Haber Merkezi)

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı