Özel Elitpark Hastanesi

Rektör’den Aylar Sonra Gelen ‘Aile Üniversitesi’ Açıklaması

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, geçtiğimiz aylarda bazı basın kuruluşlarında çıkan “Aile Üniversitesi” başlıklı habere ilk kez cevap verdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Erol Olçok Senato Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında bazı basın kuruluşlarında çıkan “Aile Üniversitesi” başlıklı haberlere cevap veren Rektör Alkan, “Aile üniversitesi dediler. Haber yaptılar. İnanamıyorum. Konu ne? Rektör potansiyel, ileride başımıza bela olmasın. İstanbul’daki, İTÜ’deki bir insan Çorum’a gelip de neden başka bir hayatı seçsin ki? İTÜ’deyim arkadaşlar. Benim başka bir etikete ihtiyacım yoktu ki. Bunun Çorum’dan yapılıyor olması çok yıpratıyor beni. Neden böyle bir şey yapar insan. Hangi psikolojidir bu? Kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir psikolojidir bu. Acilen İstanbul ve büyük ölçekli bir hastanede mutlaka düzeltilmesi gerekiyor. Bu sağlıklı bir ruh hali değil. Konuyla ilgili savcılıkta bir girişimimiz oldu” şeklinde konuştu.

Mühendislik Fakültesi’nden ihraç ettiği birkaç kişinin üniversite ve şahsıyla uğraştığını dile getiren Alkan, “Onlar 3 yıldır değiştirip değiştirip gönderiyor. Mühendislik Fakültesi’nden ihraç ettiğim, Çorum’da yakın bir tanıdığı olan insanlar. Onlar dediler ki ‘Tek bir işimiz var rektör’ dediler. Beni bitirmek için her şeyi deneyeceklerini söylediler. 3 yıldır aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp veriyor. Ya kalırsa rektör diye çok panik halindeler” ifadelerini kullandı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı