HLT Tente

‘ÖZGÜR BASIN DEMOKRASİNİN GÜVENCESİDİR’

Exper Yaptır

ÇESOB Başkanı Recep Gür, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Gür, toplumun gözü, kulağı, halkın sesi, demokrasinin olmazsa olmazı basında sansürün kaldırılmasının yıldönümü olarak kutlanan 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Başkan Gür, basının halkın haber alma, doğruları öğrenme adına görev yapan, yasama, yürütme ve yargının işleyişini izleyen, değerlendiren kutsal bir kurum olduğunu ifade etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

ÇESOB Başkanı Recep Gür, 24 Temmuz Basın Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın demokrasinin güvencesidir.

Çeşitli zorluklara rağmen görevlerini başarıyla yapmaya çalışan yerel basın mensuplarına kurumumuzun kapısı sonuna kadar açıktır. Kamu yararına görev yapan gazetecilere kolaylık sağlanılması için de elimizden gelen çabayı gösteriyor, göstermeye de devam edeceğiz.

Demokrasinin gelişmesi, şeffaf toplumun oluşması ve yanlış yapılmaması için sizleri önemsiyoruz. Üstlendikleri kamu görevini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm yerel basın mensuplarının 50 bin üyesiyle Çorum’un en büyük sivil toplum kuruluşu olan biz, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Basın Bayramı’nı kutluyoruz.”

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı