HLT Tente

Otizmli Çocukların At Binme Kursu Sona Erdi

Exper Yaptır

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce onaylanan; otizmli çocukların sosyal hayata adaptasyonunu, el-kas koordinasyonu, gelişimi ve ebeveynlerin rehabilitasyonunu amaçlayan “Mavinin Çocukları Engelsiz Öğreniyor” Projesi kapsamında Atahan Atlı Sporlar Kulübü’nde 5 aydır devam eden hipoterapi kursu sona erdi.

Kursun kapanışı Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Mustafa Bayrak’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Biyomekanik ve Psikojenik olmak üzere iki faktör aracılığı ile insana etki eden Hipoterapi kursu ile at üzerindeyken titreşimsel sinyal biniciye aktarılarak bu sayede tüm kas grupları çalıştırılıp, ince motor becerilerin gelişmesi sağlanmakta.

Seyyare Güzellik Merkezi

Eğitimin ilk başladığı günlerde korku, tedirginlik yaşayan otizmli çocuklarda eğitim ilerledikçe bu durumların gittiği gözlemlenirken daha sonra çocukların eğitim zamanını sabırsızlıkla beklemeye başladığının ifade edildiği açıklamada ebeveynlerinden de alınan geri dönütlerle; çocuklarda olumlu etki bırakan proje faaliyetlerinden biri olan hipoterapi kursu sayesinde konuşmayan otizmli bir çocuğun konuşmaya hatta resim yapmaya başladığı dile getirildi.

Dernek Başkanı Emine Çelen; çocukların hayal gücünü de geliştiren hipoterapi kursunda katkısı ve emeği olan herkese teşekkür etti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı