Osmancık’ta 19 Mayıs Böyle Kutlandı

Fulla 16.06.2020

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını 100. yılı, Osmancık’ta çeşitli etkinlikler ve törenlerle kutlandı.

Osmancık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Spor Müdürü Abdullah Küçükgöz yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Osmancık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz; “Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’dan elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 100. yıldönümü. 19 Mayıs Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. 19 Mayıs, sadece Türk Milli Kuruluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır” dedi.

Çelenk sunma töreninin ardından düzenlenen gençlik yürüyüşü için Osmancık Garnizon Komutanlığı önüne geçildi. Kalabalık bir katılımla gerçekleşen gençlik yürüyüşü Garnizon Komutanlığı önünden başlayarak tarihi Koyunbaba Köprüsü zirvesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenip Saat Kulesi Belediye binası önünde son buldu.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı