Esmahal

“Osmancık Tarihinin En Güzel Festivalini Gerçekleştireceğiz”

Çorumgaz

Osmancık’ta 5 yıl aradan sonra düzenlenecek olan Pirinç Festivali 27 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Osmancık Kaymakamlığı ve Osmancık Belediyesi tarafından organize edilen ve her yaşaya hitap eden festival içeriğiyle hem renkli hem de keyifli anlara sahne olacak.

Seyyare Güzellik Merkezi

En son 24-27 Eylül 2014 tarihinde 9´uncusu düzenlenen Geleneksel Pirinç Festivaline 5 yıllık bir aradan sonra bu yıl 10´uncusu düzenlenecek. At yarışları alanında ve Yeni Adliye Yanı Pazar Yerinde birbirinden farklı etkinliklerle gece ayrı, gündüz ayrı gösterilere ev sahipliği yapacak olan Geleneksel Pırlanta Pirinç Festivali 27 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival, paraşütle atlama, 28 Eylül´de motorkros, 29 Eylül´de offroad müsabakaları, 4 Ekim´de Türk Halk Müziği türünün sevilen ismi Özlem Özdil konseri, 5 Ekim tarihinde saat 10.00´da bölgenin en büyük organizasyonu olacak olan yağlı başpehlivanlık güreşleri, saat 17.00´da çocuk festivali, gecesinde ise seslendirdiği eserlerle gönüllerde taht kuran, sevilen sanatçı Ali Kınık konseri ve festivalin son günü 6 Ekim tarihinde saat 10.00´da bölge halkı tarafından merakla ve heyecanla beklenen at yarışları gecesinde ise pop ve rock müziğinin sevilen grubu Gece Yolcuları konseri ile dolu dolu geçecek.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık tarihinin en güzel festivalini gerçekleştireceklerini belirterek festivale vatandaşları davet etti. Festivalin Osmancık´ı gerçek anlamda tanıtan geleneksel bir festivale dönüşmesini istediklerini belirten Gelgör, panayır geleneğini festival kapsamında tekrar canlandırmayı hedeflerini sözlerine ekledi.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı