HLT Tente

ÖNAL’DAN, SEÇİM TAKVİMİ UYARISI

Exper Yaptır

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde uygulanacak olan seçim takvimi yürürlüğe girdi.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdür Vekili Aziz Önal, yerel seçimlerde uygulanacak seçim takviminin Yüksek Seçim Kurulu’nca yürürlüğe girmesi nedeniyle vatandaşlara bazı konularda uyarılarda bulundu.

Önal bugün düzenlendiği basın toplantısında vatandaşları uyardı.

Seyyare Güzellik Merkezi

31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde uygulanacak seçim takviminin Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayınlanarak yürürlüğe girdiğini kaydeden Önal, seçim takviminin uygulanması sırasında vatandaşların şu konularda bilgilendirildi;

“1. Ev adreslerini değiştirdikleri halde bugüne kadar yeni adresini beyan etmemiş olan vatandaşlarımızın en geç 17.01.2019 tarihi mesai bitimine kadar yeni adreslerini Nüfus Müdürlüğüne beyan etmeleri gerekmektedirler. Yeni adreslerini beyan etmemeleri durumunda seçmen listelerinde yer almayacaklarından oy kullanamayacaklardır.

  1. Tüm seçmen vatandaşlarımızın seçmen kütüklerinin muhtarlıklarda askıya çıkacağı 04.01.2019 tarihi ile askıdan ineceği 17.01.2019 tarihleri arasında muhtarlıklara asılan seçmen listelerinden isimlerini kontrol ederek, seçmen kütüklerinde isimlerinin yer almaması durumda Müdürlüğümüze başvurarak adres kayıtlarını kontrol ettirmeleri, varsa bir yanlışlık düzelttirmeleri gerekmektedir. Aksi halde oy kullanamazlar.
  2. Özellikle köylere adres beyanında bulunan ancak resen veya şikâyet üzerine yapılan tahkikat sonucunda köylerde oturmadığı tespit edilerek adres kayıtları kapatılan vatandaşlarımızın en geç 17.Ocak 2019 tarihi mesai bitimine kadar Nüfus Müdürlüğünde adres beyanında bulunmaları gerekmektedir. Bu şekilde adresleri kapatılan vatandaşlarımız yeni bir adres beyanında bulunmamaları durumunda oy kullanma imkânları bulunmaktadırlar.
  3. Yüksek Seçim Kurulu kararı uyarınca 17 Ocak 2019 tarihinden sonra yapılacak adres beyanları seçmen listelerinde yer alamayacağından, bu tarihten sonra adres kaydı yaptıran vatandaşlarımızın bu sürelere dikkat etmeleri, önemle duyurulur.”

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı