Özel Elitpark Hastanesi

Okullara Yeni Tatil Düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda “Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli”ni tanıttı.

Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını belirtti.

Yapılandırılmış ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılım imkanı sunulacağını belirten Selçuk, “Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Selçuk, “18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek.” ifadelerini kullandı.

20-31 Ocak 2020’deki ara tatilin hem öğrenciler hem öğretmenler için söz konusu olduğunu söyleyen Selçuk, “Ama 18-22 Kasım ve 6-10 Nisan’daki ara tatillerde öğretmenlerimiz, okullarda öğrencilerin olmadığı bir durumda görevlerine devam edecek.” diye konuştu.

Eğitim öğretim yılı 9 Eylül’de başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığının yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019’da başlatılacak. (TRT HABER)

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı