Exper Yaptır

“ÖĞRETMENLİK, DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİDİR”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Öğretmenlik mesleğinin dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olarak gördüğünü ifade eden Alkan, açıklamasının devamında şunları dile getirdi;

Seyyare Güzellik Merkezi

“Bizler ‘bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ kültüründen gelen bir millet olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyor; öğretmenlik mesleğini dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olarak görüyoruz.

Sahip oldukları bilgi, tecrübe ve irfanla geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştirirlerken toplumumuzun daha güzel bir dünyada yaşaması için büyük fedakârlıklarla görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizin üstlenmiş oldukları misyonun çok seçkin ve özel bir önemi bulunmaktadır. Geleceğimiz, istikbalimizin mimarları olan değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aramızdan ayrılan değerli öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.”

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı