Exper Yaptır

“ÖĞRETMENLERİN İNCİNEN İTİBARLARINI GERİ VERECEĞİZ”

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında, “Örnek insan yetiştirmesini beklediğimiz öğretmenlerimizin örnek yaşantıları olmalıdır” diyen Tüfekçi, öğretmenlerin yaşam standardında maaş almalı, çocuklarına ücretsiz kreş, hükümet kontrolünde olmayan sendika hakkı tanınması gerektiğini söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hasan Eray Tüfekçi, açıklamasının devamında şunları dile getirdi;

“En büyük sorun itibar kaybıdır. ‘Öğretmenler az çalışıyor, çok kazanıyor, üç ay tatil yapıyor, yan gelip yatıyor.’ diyen siyasetçilerimize buradan sesleniyorum hangi devlet çalışanı evine iş getiriyor?

Atanamadığı için 50’ye yakın öğretmenin intihar ettiği ülkemizde her 24 Kasımlarda andığımız başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ışıkla aydınlanan öğretmenlerimizin yanındayız. CHP iktidarında öğretmenlerin incinen itibarlarını geri vereceğiz, atanamayan tüm öğretmenlerin atamasını yapacağız, yaşam standartlarını yükselteceğiz, örgütlü bir toplum olma yolunda her zaman ve her yerde yanlarında olacağız. Geleceğimizi üstlenecek çocuklarımız için fedakârca emek veren, Cumhuriyetimizin bekçileri ve güzel yarınlarımızın hazırlayıcıları, bilimsel, demokratik eğitimin yılmaz bekçileri olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum”

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı