HLT Tente

ÖĞRENCİLERE DERS ÖNCESİ ÇORBA İKRAMI

Exper Yaptır

Çorum’da ilkokullarda çorba dağıtımına başlandı. Çorum’da Vali Necmeddin Kılıç’ın talimatıyla her okulda çorba dağıtımının yapılacağı açıklandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülecek proje kapsamında öğle aralarında öğrencilere çorba ikramında bulunulacak. Uygulama bugün ilk defa kentte bulunan Albayrak İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Dağıtımı inceleyen Vali Yardımcısı Coşkun Doğan, daha önce benzeri olmayan bir uygulama olduğuna dikkat çekti. Doğan, “Çorum’da daha önce benzeri olmayan bir uygulamayı Valimiz Necmeddin Kılıç’ın talimatları ile hayata geçirdik. Çorum ilimizde tekli eğitim yapıp imkanların yani yeterli yeri olan tüm okullarımızda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak öğlenleri çorba çıkaracağız. Çocuklarımız öğlen sıcak çorbalarını içecekler ve fakir zengin ayrımı yapmaksızın. Herkese bu imkanı sağlayacağız. Verimli ve önemli bir uygulama olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. Uygulamanın ilk etapta 4 pilot okulda yürütüleceğini dile getiren Doğan şu an 4 pilot okulda uygulama başlattık. Allah’ın izniyle önümüzdeki günlerde yer anlamında sorunu çözen her okulumuzda bu uygulamayı hayata geçireceğiz. Bizimle beraber çalışan bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu uygulama sadece Türkiye’de uygulanmaktadır” şeklinde konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı