Exper Yaptır

ÖĞRENCİLER TÜRKÜLERİNİ ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMEN İÇİN SÖYLEDİ

Kentteki Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkısıyla organize edilen “Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması”nın finali, Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programda konuşan Okul Müdürü Adem Arslan, Aybüke öğretmenin 23 yaşında hain bir saldırı sonucu şehit edildiğini belirterek, “Sekiz aylık öğretmen, okulunda öğrencilerinin karnelerini dağıtmış, evine dönerken bir hain kurşun onu hayattan koparıyor, şehit ediyor. Vatanına ve milletine hizmet için orada bulunan bir kardeşimize hain tuzak kuran terörü bir kez daha lanetliyoruz. Ailesine sabırlar diliyoruz.” dedi.

Sadık Yalçın da etkinliğe kızının adının verilmesinden dolayı Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul yetkililerine teşekkür ederek, “Kederli ama anlamlı bir günde sizlerle buluşmak nasip oldu” ifadesini kullandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, baba Sadık Yalçın ve yakınlarına, Aybüke öğretmenin fotoğrafı ile çiçek takdim etti.

Konuşmaların ardından il genelindeki 8. sınıf öğrencileri arasından finale kalan 16 öğrenci sahneye çıkarak Türk Halk Müziği eserleri seslendirdi.

Jüri üyelerinin değerlendirmesinin ardından dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

 

 

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı