HLT Tente

O HABERLER ASILSIZ ÇIKTI!

Exper Yaptır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Oğuzlar ilçe teşkilatının istifa ettiğine yönelik iddialar asılsız çıktı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta CHP İl Teşkilatı, 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Kargı, Oğuzlar ve Ortaköy Aşdağul Beldesi başkan adaylarını açıklanmıştı. Oğuzlar’da ise mevcut başkan Orhan Ateş’in tekrar aday gösterileceği belirtilmişti. Bu açıklamanın ardından ise Çorum’daki bazı gazete televizyon ve özellikle internet sitelerinde CHP Oğuzlar İlçe Teşkilatı’nın istifa ettiğine yönelik haberler yayımlanmıştı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yapılan haberlerin asılsız olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde CHP İl teşkilatı, mevcut Belediye Başkanı Orhan Ateş ile bir araya geldi. İstişare toplantısında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Eray Tüfekçi, ilçe yönetiminin istifa etmesi gibi durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Tüfekçi, “Birlik ve beraberlik içinde Oğuzlar’da tekrar seçimi kazanma stratejisi belirledik” dedi.

Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ise teyit edilmeden yapılan haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyledi. İstifa gibi bir durumun söz konusu olmadığını yineleyen Ateş, “Bu tür haberler bizleri üzüyor. Teyit edilmemiş bir haberi yayımlamak yanlıştır.

İlçe teşkilatımızda istifa gibi bir şey söz konusu değildir. Yönetimimizle birlikte seçimlere hazırlanmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı