EHM Grup

Nadık Mahallesi Kaderine Terk Edildi

Exper Yaptır Yeni Banner

Nadık bölgesinde yaşanan yol sorunu vatandaşları isyan ettirdi.

Yazın toz, kışın çamur içinde yaşayan vatandaşlar Çorum Belediyesine tepki gösterdi. Yıllardır hizmet alamadıklarını söyleyen vatandaşlar yetkililere isyan etti.

Yıllardır çeşitli sorunlarla gündeme gelen Nadık Mahallesi sakinleri bu defa yol çilesi çekiyor. Nadıklılar şehir merkezinde adeta köy hayatı yaşıyor. Asfaltlanmayan yol nedeniyle toz toprak içerisinde kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, seçim döneminde mahalleyi aşındır siyasilere “şimdi neredesiniz” diye soruyor. Defalarca dilekçe vermelerine rağmen sorunlarına çözüm bulamayan mahalle sakinleri nu defa da Leblebi TV aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Mahalle sakinlerinden Deniz Kırış, Nadık’ta 27.inci sokak başta olmak üzere bir çok sokağın yıllardır asfaltlanmadığını söyledi. Toz yüzünden balkonlarda oturamadıklarını, çamaşır asamadıklarını söyleyen Kırış, yollarını bir an önce asfaltlanmasını istedi. Kırış, “Belediye başkanı gönül belediyeciliği ile yola çıktıklarını ve ayrım yapmadıklarını söylüyor. Ancak bizim sorunlarımızla ilgilenmiyor. Sorunları dile getirdim diye Belediye Başkanı beni sosyal medyadan engelledi” diyerek tepkisini dile getirdi.

Yılmaz Saçan isimli vatandaşta, mahalle olarak defalarca dilekçe verdiklerini ancak sonuç alamadıklarını söyledi. 50 yıldır Nadık Mahallesinde ikamet ettiğini belirten Saçan, siyasilerin her seçim döneminde gelip kendilerine söz verdiklerini ancak seçim sonrası bir daha uğramadıklarını söyledi.

Ev hanımı Makbule Bulgur da toz yüzünden hergün canları silmekten şikayetçi. “30 yıldır Nadık’ta oturuyorum mahalle muhtarı bir gün gelip sorunlarımızı dinlemedi” diyen Bulgur, şehir merkezinde köy hayatı yaşadıklarını söyledi. Sadece yol değil, hiçbir hizmet alamadıklarını söyleyen Bulgur, “Çocuklar için oyun parkımız yok.

Her yere dağıttıkları maskeyi bile bize çok gördüler” diyerek sitem etti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. Selda ;

    Evet nadık dışlanıyor saatte bir otobüs vardı onu bile kaldırmışlar

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı