Özel Elitpark Hastanesi

MUHTARLARDAN BAŞKAN KÜLCÜ’YE KATI ATIK TESİSİ TEŞEKKÜRÜ

Yapımı tamamlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi, Çorum Belediyesi’nin en prestijli projeleri arasında yer alıyor. Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan tesisin yapımı ile birlikte tüm eski vahşi döküm sahaları rehabilite edilmeye başlandı.

Çalışmayla birlikte duman ve kötü kokunun da önüne geçilmiş oldu. Katı atık tesisi etrafından bulunan mahalle ve köy muhtarları Katı Atık Bertaraf Tesisinin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Katı atık tesisi kurulmadan önce Akkent Mahallesinin büyük sıkıntılar çektiğini söyleyen Akkent Mahalle Muhtarı Necip Güler, özellikle yaz mevsiminde karasineklerin mahalle sakinlerine aman vermediğini belirtti.

Karapürçek Köyü Muhtarı Hüseyin Karaca Katı Atık Bertaraf Tesisinin yapımının tamamlanmasıyla birlikte insan gibi yaşamaya başladıklarını söyledi. Vahşi depolama sistemine son verilmesinin en çok Karapürçek Köyünün işine yaradığını kaydeden köy muhtarı Hüseyin Karaca, “Akşam saat 21’den sonra katı atıklardan kötü koku ve duman ortaya çıkıyordu.” diye konuştu.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı