Özel Elitpark Hastanesi

Mobilya’da Perakende Yasası Gözden Geçirilmelidir

TSO Orman ve Ağaç ürünleri grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, mobilya da perakende yasasının yeniden gözden geçilmesi gerektiğini söyledi.

AVM ve marketlerin mobilya satışı yaptığına dikkat çeken Erdal, “gün geçtikçe sayıları artan zincir market ve avm’lerin mobilya satışı yapmaları, bu sektörden geçimini sağlayan üretici ve mağazacı esnafını  zor duruma düşürmektedir”dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Erdal açıklamasına şöyle devam etti:

“Sektörümüzde  işsizliğin artarak devam etmesinin farklı nedenleri vardır,  ancak en büyük nedenlerden bir tanesi’de marketlerde mobilya satışı yapılmasıdır. Ekmeğini mobilya sektöründen kazanan esnafımızın geleceğe güvenle bakması için, bir an önce perakende yasasının tekrar gözden geçirilerek, kalıcı ve etkin bir çözüme kavuşturulması, en büyük isteğimizdir. Esnafın ekmeğini bölen zincir marketlere ve avm’lere artık bir düzenleme getirilmesi şarttır. Marketlerin mobilya satışları bu şekilde devam ederse, yerli üretici ve mağazacı esnafımız telafisi mümkün olmayan büyük bir sorun yumağıyla karşı karşıya kalacaktır.

Bu haksız rekabet koşullar karşısında, devletimizin üretici ve mağazacı esnafının her türlü çıkarlarını koruyacağından en ufak tereddütümüz yoktur. Büyük resme bakarak isteğimiz ve talebimiz nettir! Bir an önce perakende yasasında düzenleme yapılması en büyük arzumuzdur.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı