EHM Grup

MOBİLYA SEKTÖRÜ YÜZDE 8 KDV İNDİRİMİ İSTİYOR!

Exper Yaptır Yeni Banner

 

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Orman ve Ağaç Ürünleri Grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, yüzde 8 KDV indiriminin mobilya sektörüne canlılık katacağını söyledi.

Erdal yaptığı açıklamada daha önce uygulanan KDV indiriminin mobilya sektörüne yansımalarının olumlu sonuçlandığını belirterek, yeniden hatta kalıcı bir KDV indiriminin yapılmasının sektörün gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti.

Erdal açıklamasında şunları söyledi: “Döviz kurlarındaki artış ve hammaddeye gelen zamlar nedeniyle son iki yılda maliyetleri iki katına çıkan mobilya sektörü darboğaza girmek üzeredir. 2017 yılında KDV indiriminin ne kadar fayda sağladığını gördük. Temennimiz KDV indiriminin tekrar yüzde 8 oranına indirilmesidir.

Seyyare Güzellik Merkezi

KDV indiriminin son çeyrekte tekrar uygulanması mobilya sektörünü ekonomik yönden rahatlatacak, sektörün önü hızla açılacaktır. Hatta kalıcı olarak devam ederse istihdamda, yatırımda ve kayıt dışında önemli başarılar sağlanacaktır.

Türkiye genelinde ortalama 65 bin işletme, ayrıca 500 bin civarında istihdam eden çalışan vardır. Bakıldığında Dünyada ve Türkiye de artık mobilya lüks tüketimden çıkmaya başlamış, mecburi ihtiyaç haline gelmiştir.

Ayrıca kurban Bayramına yaklaştığımız şu günlerde düğün edecekler, evinin mobilyasını yenileyecek Çorumlu hemşehrilerimizden ricamız olacaktır. Mutlaka tanıdığınız, bildiğiniz bu şehirde faaliyet gösteren üretici ve satıcı mobilyacı esnaf dostlarınızı tercih ediniz.

Yerli esnaf güçlenirse, kazanırsa yaşamak da olduğumuz şehrimiz güzelleşecek ve gelişecektir.”

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı