EHM Grup

MİNİKLERDEN MEHMETÇİĞE KOREOGRAFİLİ DESTEK

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencileri, okul öğretmenleriyle birlikte Suriye’nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla koreografi hazırladı. Bugün okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikle hazırlanan koreografi sahnelendi.

Etkinliğe katılan 210 öğrenci 90 metrekarelik bezin üzerine yerleştirdikleri 80 adet Türk bayrağıyla oluşturulan “Afrin” yazısı açtı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Etkinlikte ayrıca, dev Türk bayrağı ve Atatürk portresi dalgalandırıldı.

İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını da okumayı ihmal etmeyen minikler, anne ve babalarından takdir topladı.

Yaklaşık 1 ay önceden hazırlıklara başladıklarını söyleyen Okul Müdürü Haydar Deveci, 12 öğretmen ve 210 öğrencinin birlikte çalışmasıyla koreografiyi ortaya çıkardıklarını ifade etti. Terörle mücadele eden Mehmetçik’e bir nebze de olsa destek vermek istediklerini belirten Deveci, “Öğretmen arkadaşlarımız yaklaşık 1 ay kadar önce bir araya geldiler. Afrin’de kahraman Mehmetçiğimiz canla başla, kanı pahasına orada terörle mücadele veriyor, vatanımız için, bayrağımız için şehit oluyor. Bizim de askerlerimizin şehit haberlerini aldıkça yüreğimiz yanıyor. Öğretmen arkadaşlarımız, öğrenciler bir araya geldik ve kahraman Mehmetçiğimize nasıl destek verebiliriz, bunu düşündük. En güzel desteğin onlara moral desteği olacağına karar verdik. Bu bağlamda 1 ay önce hazırlıklarımızı başlattık. Bu faaliyetimizde 12 öğretmenimiz 210 öğrencimizle birlikte 15 gün çalıştı. 90 metrekarelik bez üzerine 80 Türk bayrağı yerleştirilerek ‘Afrin’ koreografisi oluşturuldu” diye konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı