EHM Grup

MERZİFON HAVAALANININ ADINA ÇORUM ADININ EKLENMESİNE KARADAĞ KARŞI ÇIKTI

Exper Yaptır

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Çorum için büyük bir ihtiyaç haline gelen ve halkın yıllardır özlemle beklediği havaalanını CHP’nin yapacağını bildirdi.

 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın havaalanı konusundaki açıklamalarına cevap veren CHP İl Başkanı Tüfekçi, “Sayın Mehmet Karadağ’ın bir Amasyalı olarak Çorum adının Merzifon havaalanına eklenmesine karşı çıkması hayatın doğal akışında olabilecek türden bir tepki. Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın ‘havaalanını biz yapacağız’ söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir” dedi.

Tüfekçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın ‘hava alanı yapacağız’ açıklaması basınımızda geniş yer buldu. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu açıklamayı büyük bir hayretle karşıladık.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çorum’a müstakil havaalanı yerine Merzifon Havalimanına olan mesafeyi kısaltacaklarını” söyleyerek Çorum havaalanına sıcak bakmadığını açık bir şekilde ifade etmişti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinde “Çorum’a havaalanı yapılması gerçekten israf olur, Çorumlular havaalanı meselesini sürekli gündeme getiriyorlar. Çorum havaalanı meselesini fazla kafaya takmayın, Merzifon havaalanının ismini değiştiririz, olur biter.” sözleri ile Çorum havaalanı konusunda son noktayı koymuştu.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Çorum’da 3-5 kişi istiyor diye havaalanı gündeminin peşine düşecek değiliz” “Hayatında uçağı havada gören kimse bile çıkıyor her şeyimiz var havaalanımızda olsun diyor. Her şeyimiz varsa önce o her şeyi getirenlere teşekkür edin değil mi?”sözleri hafızalara kazınmış durumda.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın “Merzifon Havaalanının adına Çorum adının eklenmesine ben karşı çıktım” şeklindeki sözleri Çorum havaalanı konusunda samimiyetsizliğinin açık ve net bir şekilde dışa vurumudur.

Sayın Mehmet Karadağ’ın bir Amasyalı olarak Çorum adının Merzifon havaalanına eklenmesine karşı çıkması hayatın doğal akışında olabilecek türden bir tepki. Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın ‘havaalanını biz yapacağız’ söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mayıs 2018’de Çorum’da sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantıda kıymetli Çorumlu hemşerilerimize söz vermişti CHP iktidarında Çorum’a havaalanını biz yapacağız. Bizde Sayın Genel başkanımızın sözlerini bir kez daha tekrarlıyoruz ve Çorum’a Havaalanını CHP iktidarında bizler yapacağız.”

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı