HLT Tente

MEMLEKET SEVDASI SAYFA KURDURDU

Exper Yaptır

‘Memleket özlemi çeken hemşehrilerimize hizmet ediyoruz’

Avrupa’daki Çorumlular 19 Grubu Kurucusu Başkanı Güngör Ercin, gurbette olan hemşehrilerinin memleket özlemlerini gidermek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Sosyal medyada Avrupa’da yaşayan Çorumluları bir araya getiren Avrupa’daki Çorumlular 19 Grubu, kurulduğu günden bugüne hemşehrilerine hizmet vermeye devam ediyor. Sosyal medyada organize edilen buluşmalar ve etkinliklerle Avrupa’daki Çorumluları buluşturan grup, Çorum’un gelenek ve kültürünü de Avrupa’ya tanıtıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Avrupa’daki Çorumlular 19 Grubu kurucusu Başkanı Güngör Ercin, grupla ilgili planlarını, misyonunu ve vizyonunu anlattı.  Çocukluklarından bugüne kadar öğrendikleri gelenek ve göreneklerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla yayın hayatına devam ettiklerini belirten Ercin, 23 bin 500 üye gibi büyük bir kitleye hitap ettiklerini vurguladı. Ercin, “Uzun yıllardır Almanya’da gurbetçi olarak yaşamaktayım.  Avrupa’daki Çorumlular 19’daki yönetici arkadaşlarımla birlikte Türkiye’deki ve Avrupa’da yaşayan Çorumlu hemşerilerimiz ile aynı kültür, gelenek ve göreneklere sahip dostlarımızla birlikte bir araya gelerek kültürümüzü örf ve adetlerimizi özlemini duyduğumuz güzel şehrimizin geçmiş ve şu andaki durumu hakkında siz değerli hemşerilerimize ve genç neslimize aktarabilmektir.

Gurbette yaşayanlar çok iyi bilir gurbette ilk aradığımız şey hemşerimiz olur. Tanıdık bir yüz görmek istersiniz.  Bu Grubu kurmamda en büyük etkendi.

Avrupa’daki Çorumlular 19 Grubu 23.500 üye ile çığ gibi büyümektedir.  Değerli hemşerilerimiz dostlarımız sayesinde hergün biraz daha güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Çorumluyuz, birbirimizden sorumluyuz” ifadelerini kullandı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı