Özel Elitpark Hastanesi

Mecitözü’ndeki Süt Üreticilerinin Sorunlarını Anlattı

Mecitözü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Metin Ayvaz, yeme yapılan zamların ardından süt fiyatlarının oldukça gerilerde kaldığını belirtti.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve beraberindeki partililer, Mecitözü Süt Birliği’ni ziyaret ederek birliğin ve üreticilerin sorunlarını dinledi.

Birlik Başkanı Metin Ayvaz, “yeme yüzde 37 oranında zam yapıldı. 50 kiloluk yem, 100 TL oldu. Bizler sütün litresini üreticiden 2.05 TL’den alıyor ve toptan olarak 2.30 TL’den satıyoruz. Üretici, sütü en az 3 TL’den satmalıdır. 1 litre süt ile 2 kilo yem alınmalıdır. Böyle bir düzenleme yapılmazsa hayvancılık zarar eder, üreticinin ayakta kalması imkansız hale gelir” şeklinde konuştu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çiftçinin, üreticinin zor bir dönem yaşadığını ifade eden Ayvaz, süt fiyatlarının acilen güncellenmesi gerektiğinin altını çizdi.

CHP İl Başkanı Tahtasız ise her zaman ve her koşulda üreticinin yanında olduklarını belirterek, sorunların çözümü noktasında gereken girişimleri yapacaklarını, talepleri ilgili kurumlara ileteceklerini söyledi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı