Özel Elitpark Hastanesi

MECİTÖZÜ SİZİN HURDALIĞINIZ DEĞİLDİR

İYİ Parti Mecitözü Belediye Başkan Adayı Bülent Bora Baltacı, iktidar partisi mensuplarının ilçede “Seçilmezsek doğalgaz gelmez” diyerek vatandaşı tehdit ettiğini dile getirerek, “Getirdiğiniz boruları götürün, Mecitözü sizin hurdalığınız değildir” dedi.

Mecitözü’nde düzenlenen konser öncesinde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan İYİ Parti Mecitözü Belediye Başkan Adayı Bülent Bora Baltacı, iktidar partisinin ilçede halkı tehdit ettiğini dile getirerek, vatandaşları bu konuda uyardı.

En çok gündeme getirilen doğalgaz konusuna değinen Baltacı, “Doğalgaz yatırımı 2019 programına alındı. Kim seçilirse seçilsin bu yatırım ilçemize gelecektir” dedi.

Baltacı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Seyyare Güzellik Merkezi

“Biz DYP iktidardayken ilçe belediyesi iktidarda olsun diye DYP’ye oy verdik. Rahmetli hocam Ahmet Özçekiç elinden geleni yaptı. Ancak dönemin iktidarından ne fayda gördü? 5 yılda Mecitözü’ne fabrikalar mı kuruldu? Gökdelenler mi yapıldı? Şimdi iddia ettikleri gibi uzaya 4 şeritli yol mu yapıldı?

Bu iki partinin de inandırıcılığının kalmadığını görüyoruz. Onlar da bunu bildiklerinden işi kayıkçı kavgasına çeviriyorlar. Kayıkçı kavgasında kavga edenler zarar görmezler. Olay yerine kim varsa zarar görür ancak kavgayı edenlerin kılına zarar vermez. AKP ve CHP’nin yaptığı budur. İnsanları sağcı-solcu, alevi-sunni diye bölüp aman oylar bölünmesin diye bir kavga çıkarıp güç toplamaya çalışıyorlar. Ancak kavga bittikten sonra sağcı da perişan, solcu da perişan.

İYİ Parti bu kavgaya bir son vermek için burada. Alevi biziz, sunni biziz. Bizim derdimiz bölmek değil. Madımak’ta bağrı yanan bizdik. Başbağlar’da kurşuna dizilen de bizdik.

İnsanları  insan onuruna yakışır bir şekilde, hiçbir haktan mahrum bırakmadan, çağdaş bir yaşam standardına kavuşturmaktan başka bir gayemiz yok. AKP yetkilileri bir gaflete düştüler. Mecitözü’nü tanısalardı, Mecitözü insanının tehdide pabuç bırakmayacak insanlar olduklarını bilirlerdi. Bunu bilmeden bir iki kamyon doğalgaz borusunu getirip, ‘Doğalgaz getiriyoruz, kamyon geldi. Biz seçilirsek boruları döşeriz’ diyerek büyük bir hata yaptılar. Mecitözü’nün doğalgaz sözleşmesi 2017 yılında imzalanmış, 2019 programına dahil edilmiş bir süreçtir. Hangi parti kazanırsa kazansın Mecitözü’ne doğalgaz gelecektir.

Bu konusu geçen kamyon bizim ilçemizin sözleşmeyle sabit, doğalgaz yatırımıyla alakalı bir kamyonsa bunu isteseniz de istemeseniz de bu yatırım zaten yapılacak. Eğer bu kamyon sizin kamyonunuz, sırtındaki borular da bizim alnımıza dayadığınız bir tehdit unsuruysa alın borularınızı götürün, münasip bir yerde saklayın. Mecitözü sizin hurdalığınız değildir.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı