EHM Grup

MASKE TAKIP, LÖSEMİYE DİKKAT ÇEKTİLER

Exper Yaptır

Çorum İl Genel Meclisi üyeleri, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle lösemiye dikkat çekmek için maske taktılar.

İl Genel Meclisi Kasım ayı oturumları sürüyor. Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya başkanlığında yapılan Kasım ayı oturumlarında İl Özel İdaresi’nin 2019 bütçesi görüşülmeye devam ediyor.

Kasım ayının dördüncü toplantısında günden dışı bir söz alan AK Parti Meclis üyesi Mustafa Alagöz’ün lösemili çocuklar konusunda gösterdiği duyarlılık takdir topladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Alagöz, 2-8 Kasım günlerinin Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu hatırlatarak, bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla yüz maskesi taktı.

Mustafa Alagöz, kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın 8 Kasım 1998 tarihinde kurulduğunu anımsatarak, “LÖSEV, Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ‘Maskeni Tak, Umut Ol’ adlı bir kampanya düzenliyor. Löseminin, iyi beslenilmesi ve iyi koşullarda yaşanması hâlinde tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna dikkat çekmek için düzenlenecek etkinlikte, maske takan herkes fotoğrafını sosyal medya üzerinden ‘losev 1998’ etiketiyle paylaşarak LÖSEV’e destek olacak.” diye konuştu.

Alagöz’ün konuşmasının ardından İl Genel Meclisi üyeleri kendilerine dağıtılan maskeleri takarak hep birlikte poz verdiler.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı