Özel Elitpark Hastanesi

“Masal Diyarı Çorum” Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından, sözlü kültürüm önemli bir unsuru olan Türk masal geleneğinin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlenen “Masal Diyarı Çorum” adlı masal yarışması sonuçları belli oldu.

Ortaokul düzeyinden 19, Lise düzeyinden 7 tane masalın yarışmaya katıldığı yarışmada,Ortaokul düzeyinde birinciliği “Bitli Mercimek” masalı ile Hüseyin Koçak, Lise düzeyinde birinciliği ise “Köstekli Saat” isimli masalıyla Nazlıcan Şahin kazandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yarışma ödül töreninde konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengül, “bu yarışmayı düzenlemekteki amaçlarının,sabırlı davrananların mutlaka amacına ulaştıkları,yapılan iyiliklerin karşılıksı kalmayacağı,zekanın çoğu zaman beden gücünden üstün olduğu masallarla çocukların hayal dünyası zenginleştirilirken,duygusal anlamda güçlenmelerini sağlamaktır.”dedi.

Konuşmanın ardından, Ortaokul düzeyinde birinciliği “Bitli Mercimek” masalı ile Hüseyin Koçak’a ödülü olan bisikletle Lise düzeyinde birinciliği ise “Köstekli Saat” isimli masalıyla Nazlıcan Şahin’in ödülü olan bisikleti Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel verdi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı