Exper Yaptır

MALTA HUMMASI HASTALIĞININ TANISINDA KARŞILAŞILAN GÜÇLÜKLER MASAYA YATIRILDI

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneğinin (KLİMUD) yurt genelinde düzenlediği etkinlikler kapsamında Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nın ev sahipliğinde bölge toplantısı gerçekleştirildi.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Muzaffer Karaca Konferans Salonu’nda düzenlenen KLİMUD Bölge Toplantısına çevre illerden de çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda önemli bir halk sağlığı problemi olan brusella (Malta Humması) hastalığının tanısında karşılaşılan güçlükler masaya yatırıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hitit üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.dr. Ayşegül Taylan Özkan ve KLİMUD Genel Sekreteri Doç.Dr. Berrin Esen’in birer selamlama konuşması yaptığı toplantının ilk bölümünde Prof.Dr. Selda Erensoy tarafından akılcı test kullanımı ve test değerlendirme konusunda katılımcılara bilgi verildi. Oturumn başkanlığını Prof.Dr. Nilay Çöplü’nün yaptığı ikinci oturumda ise Prof. Dr. Arzu Sayıner tarafından Bir örnek (bruselloz) üzerinden kullanımdaki mikrobiyolojik testler ve teknik değerlendirme konusunda bilgi verildi.

Öğleden sonra da devam eden oturumlarda Doç dr. Bedia Dinç tarafından merkezlerin burusella ile ilgili test verilerinin paylaşımı, Yrd. Doç.Dr. Derya Yapar tarafından Brucelloz Örneği ile Mikrobiyolojik Testlerin Hastalık Seyrine Etkisi, Olgu Sunumları, Prof.Dr. Şafak Taner tarafından Bruselloz Örneği ile Mikrobiyolojik Teslerin Maliyet Etkinliklerinin Değerlendirilmesi konusunda bilgiler verildi. Toplantının sonuç bölümünde ise Qrf.dr. Selda Erensoy ve Prof.dr. Arzu Sayıner tarafından değerlendirme yapıldı.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı