EHM Grup

LOKANTACILAR ODASI’NDAN ABD MALLARINA BOYKOT!

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Aşçı ve Lokantacılar Odası, ABD’nin dolar üzerinden Türkiye’ye karşı başlattığı ekonomik savaşa karşı, Oda üyelerine gönderdiği mesajla Amerikan mallarını boykot etme kararı aldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Oda Başkanı Burhan Balcı, Federasyon nezdinde başlatılan boykotu oda üyeleriyle paylaştığını belirterek, tüm oda üyelerinin bu karara uymasını beklediklerini söyledi.

Balcı tarafından oda üyelerine çekilen mesajda ise şu ifadelere yer verildi: “ABD yönetiminin Türk ekonomisine karşı başlattığı yaptırımlar karşısında Çorum Aşçı ve Lokantacılar Odası olarak gıda sektöründe kullanılan Amerikan mallarını ve elektronik aletlerini boykot etme kararı almış bulunmaktayız. Değerli üyelerimizin bu konuda hassasiyet göstererek ülkemize destek çıkacağını bilerek bu mesajı siz değerli üyelerimize gönderme kararı aldık. İşlerinizde bol kazanç dileriz.”

Seyyare Güzellik Merkezi

BALCI’DAN GIDA ÜRÜNLERİNE ZAM TEPKİSİ

Çorum Aşçı ve Lokantacılar Odası Başkanı Burhan Balcı ayrıca Dolar kurunu bahane ederek, lokantacı esnafının girdi maliyetlerine yapılan zamma tepki gösterdi.

Buğday, Ayçiçek ve domates alım fiyatlarının yerinde sayarken, un, sıvı yağ ve salçaya fahiş zam yapıldığını vurgulayan Balcı, imalatçı firmalardan esnafı ve vatandaşları da düşünmelerini istedi. Şuan için yemek fiyatlarında zam kararı almadıklarını aktaran Burhan Balcı, girdi fiyatlarının düşmemesi karşısında yemek fiyatlarına zammın kaçınılmaz olacağını sözlerine ekledi.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı