EHM Grup

KURBAN KESİM YERLERİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Exper Yaptır

Çorum Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde belirlenen kurban kesim yerlerinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül, yaklaşan Kurban Bayramı için kurban kesim yerlerinin ve alınacak olan tedbirlerin tamamlandığını, 10 farklı noktada gerçekleştirilecek kesim yerlerinin hazır hale getirildiğini söyledi.

Başkan Gül, 10 farklı bölgede kurban kesim yeri oluşturduklarını dile getirerek, “Kurban kesim yerlerini Mimar Sinan Mahallesi Sevgi Evleri yanı, Bahçelievler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy 1.Cadde, Mehmet Akif Ersoy 38.Sokak ve Sülüklüevler 48.Sokak kesişimi park alanı, Buharaevler 5.Cadde ile Buharaevler 22.sokak kesişimi, Ulukavak Mahallesi Çam Değirmeni 10 ve 19. Sk.’ın kesiştiği yer, Fevzi Çakmak 3. Cadde, İkbal Kent arkası Çiftlik Çayırı 35.sokak,  Dr. Sadık Ahmet Caddesi (Hz. İbrahim Camii yanı), Hayvan Pazarı ve Gülabibey Mahallesi Mevlana Cami yanı olarak belirledik. Hemşehrilerimiz ayrıca İskilip Yolu’ndaki Gökbek Gıda’da kurbanlarını kestirebileceklerdir. Kurban kesim yerlerinde askı aparatları, çadır, çöp konteynırları, su tankeri, kurban parçalamak için kütükler hazır olacak” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

TEMİZLİK VE VETERİNER İŞLERİ ARALIKSIZ ÇALIŞACAK

Öte yandan Çorum Belediyesi tarafından oluşturulan kurban kesim yerlerinde Çorum Belediyesi personeli de hazır bulunacak. Kurban kesim yerlerinde görevlendirilen personel, kesim yapılan yerlerin temizliğinin yanı sıra oluşabilecek olumsuzluklara da anında müdahale edecek. Çorum Belediyesi Temizlik ve Veteriner İşlerinin mesaisini aralıksız sürdürecek.

Çorum Belediyesi, Kurban Bayramının birinci günü bayram namazından sonra vatandaşlara kurban atıklarını koymaları için poşet dağıtacak.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı