EHM Grup

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE BIÇAKCILARDA YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Exper Yaptır Yeni Banner

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşları bayram telaşı sardı.

(Ahmet TEMELCİ – Leblebi TV) – Bayram öncesinde bıçak almak veya bıçaklarını biletmek isteyen vatandaşlar bıçakçılarda yoğunluk oluşturuyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çeşit çeşit bıçaklar tezgahlarda yerini almaya başladı. Dükkan önlerinde bıçak satılan tezgahların yanı sıra “bıçak bilenir” yazısıyla bıçak bileyenlere rastlanıyor. Bıçakçılarda iş yoğunluğu dolayısıyla çalışanlar fazla mesai yaparken, işleri yetiştirmeye çalışıyor.

Bıçak ustası Murat Nohut herkese hayırlı bayramlar dileyerek, “Bıçak satışlarımız oluyor, bileme işlerimiz var son günler olduğu için bir hayli yoğunluk yaşıyoruz. Elimizden geldiği kadar işlerimizi düzgün yapıp, vatandaşlarımızı memnun etmeye çalışıyoruz, günlük bilediğimiz bıçak sayısı belli olmuyor, bıçak durumuna göre mesaimiz on iki saat kadar oluyor” dedi.

Kentte 13 yaşından itibaren bıçak imalatçılığı yapan 43 yaşındaki  Atilla Kabakçı da piyasada olan Çin malı bıçaklardan dolayı biraz durgunluk olduğunu belirtti. Vatandaşları Çin malı bıçaklar konusunda da uyaran Kabakçı, “Sabah yedi buçuktan başlayıp akşam sekiz dokuza kadar çalışıyoruz. Çin malı olmayan bıçakları ortalama olarak 35 TL ile 70 TL arasında satıyoruz. Dövme olarak yaptığımız bıçaklar, bulaşık makinesine atılmadığı zaman ve sert bir cisme sürülmediği zaman 3 veya 4 yıl olarak kullanılabilir. Sokaklarda satılan ve Çin malı olan bıçaklar, krom demirden yaptıkları için 15 TL’ye satışı yapılıyor ancak o bıçaklar, kromdan yapıldığı için bir defa kullanılıyor ikinciye gelince ise atılıyor” ifadelerini kullandı.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı