EHM Grup

“KRİPTO” FETÖ OPERASYONUNDA ZANLILAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Exper Yaptır

Çorum merkezli 7 ilde, FETÖ/PDY’nin Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan muvazzaf teğmen ve astsubaylar ile eski askeri öğrencilerden oluşan 8 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, “ardışık arama ve kripto şifreleme” yöntemlerini kullandığı iddasıyla gözaltına alınan teğmen M.A, astsubaylar E.T, M.Ç, R.E. ve İ.K. ile ihraç edilen askeri öğrenciler A.F, F.T. ve M.T’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi.

FETÖ/PDY’nin TSK’daki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, şüphelilerin yakalanması için 19 Nisan’da Çorum İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Çorum’un yanı sıra Şanlıurfa, Hakkari, Kayseri, İstanbul, Ankara ve Kocaeli’de eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, operasyonda, Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli teğmen ve Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli 4 astsubay ile ihraç edilen 3 askeri öğrenci gözaltına alınmıştı.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı