Özel Elitpark Hastanesi

Köyüne Döndü, Kendi İşinin Patronu Oldu

Çorum’da babası ile birlikte inşaatlarda çalışarak ailesini geçindirmeye uğraşan Yunus Emre Sert, devletten aldığı hibe sayesinde köyüne dönerek kendi işinin patronu oldu.

Çorum’da bir inşaatta çalıştığı sırada Tarım ve Orman Bakanlığının genç nüfusun köye dönüşünün teşvik edilmesi ve tarımsal üretime katkı sağlanması amacıyla uygulanan “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı”ndan haberdar olan Sert, proje hazırlayarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne başvurdu.

Projesi kabul edilen ve hibe olarak 500 metre kare yer verilen Sert, merkeze bağlı Beydili köyünde baba ocağına dönerek, seracılık yapmaya başladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yunus Emre Sert, köyüne döndüğü için çok mutlu olduğunu dile getirerek, ”Devletimiz bizlere böyle bir imkan sundu. Hibenin çıkıp çıkmayacağı kesin değildi, açıkcası çıkacağından da benim umudum yoktu. Her şey nasip kısmet. Çok mutluyum.” dedi.

İnşaatlarda çalışmayı sevmediğini, hem yeteri kadar kazanç elde edemediğini hem de ağır geldiğini vurgulayan Sert, “İnşaatlarda günlük işlerde yevmiye ile çalışıyordum. Gidersem yevmiye var gitmezsem yok. 6 ay çalışıp 6 ay yatıyordum. Şimdi seracılıkla kendi işimle uğraşıyorum.  6 ay yazın salatalık, domates üretiyorum, 6 ay kışın da, yeşillik marul, maydonoz, yeşil soğan, tere, roka üretiyorum.” diye konuştu.

Kendi işinin patronu olduğunu anlatan Yunus Emre Sert, ”Herkese tavsiye ediyorum. Başka birinin işinde çalışmaktansa köyümde kendi işimi yaparım, hem daha rahatım, hem de kazancımdan memnunum.” şeklinde konuştu.

Eskisi kadar köyde toprakla  kimsenin uğraşmadığını belirten Sert, devletin çiftçi projelerini daha da geliştirip destek hibeleri arttırırsa kentten köye daha çok gelenin olacağına inandığını sözlerine ekledi. (Turan Yıldız)

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı