Özel Elitpark Hastanesi

KÖY ORTAOKULUNDA MESLEKLER TANITILDI

İskilip’e bağlı Kurusaray Köyü Ortaokulunda meslekler tanıtıldı.

Taşıma merkezi olan Kurusaray Köyü Ortaokulu öğrencileri birçok mesleği aynı anda tanıdı, bazı meslek grupları ile ilk defa tanıştılar.

İskilip ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma komutanlığı ile Kurusaray Ortaokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen “Meslek Tanıtımı Etkinliği” kapsamında asker, Jandarma, Polis, Avukat, Doktor, İtfaiyeci gibi önemli meslekler mesleği yapanlar tarafından geleceğimizin teminatı olan öğrencilere tanıtıldı.

Kurusaray köyündeki etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Erğan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ziya Balcıoğlu, Dr. Ayhan Bolat, Avukat Sultan Ceylan, Jan. Uzman Çvş Halis Gül, polis memuru Hamza Çapkın, itfaiye personeli Yılmaz Çırak, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldılar.

Seyyare Güzellik Merkezi

Eğitim 2023 Vizyonu doğrultusunda kariyer basamaklarını seçme noktasında yardımcı olmak amacıyla yapılan etkinlikte, meslek tanıtımı programı okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve katılımcıların beğenisini kazandı. Program ilgiyle takip edildi.

Her meslek gurubunun temsilcisinin kendi meslekleri ile ilgili bilgilendirme ve görev şartları hakkında tanıtımın yapıldığı etkinlik boyunca öğrenciler merak ettikleri soruları meslek gruplarındaki çalışanlara yönlendirdiler.

Okul Müdürü Barbaros Duman böylesi bir etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine destek olan, katkı veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Atcıoğlu, ilçe jandarma komutanı teğmen Ziya balcıoğlu ve Uzman Çavuş Halis gül’e ayrıca katılımları ve bilgilendirmeleriyle öğrencilere ışık tutan meslek grubu katılımcılarına teşekkür etti.

Program sonunda bir konuşma yapan İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Atcıoğlu ise öğrencilere hayatın devam ettiğini ilerleyen zamanda sorumlulukların ailelerinden kendilerine geçeceğini söyledi.

Kendilerinin de bir meslek sahibi olarak bunun altından daha rahat kalkabileceklerini, bu nedenle şimdiden seçecekleri, sevecekleri bir mesleği hedeflemelerini hatırlattı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı