Exper Yaptır

KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Çorum’da 94 yaşında vefat eden Kore Gazisi Osman Özsoy, askeri törenle toprağa verildi.

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören 10 çocuk babası Özsoy, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etti.

Özsoy için Ulucami’de cenaze töreni düzenlendi. Kore Gazisinin naaşı, cuma namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından askeri kortej eşliğinde götürüldüğü Ulumezarlık’ta defnedildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Törene, Özsoy’un ailesi ve yakınları ile Vali Mustafa Çiftçi, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kore Savaşı’nda yer aldığı ilk cephede yaralanmasına rağmen Türkiye’ye dönmeyen ve tedavisinin ardından savaşmaya devam eden Özsoy, savaşın ardından Türkiye’ye dönmüştü. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorum Şubesi’nin kurucu başkanlığını yapan Özsoy, 2010 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine Güney Kore’ye giderek, 60 yıl sonra savaştığı toprakları ziyaret etmişti.

Çorum Belediyesi ile kardeş şehir olan Güney Kore Cumhuriyeti’nin Gimhae Belediyesi’nin Başkanı Heo Seong Gon ve beraberindeki heyet de Eylül ayında Özsoy’u evinde ziyaret etmişti.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı