HLT Tente

KONYA’YI GEZDİLER

Exper Yaptır

Çorum Belediyesi’nin “Okuyan Şehir Çorum Projesi” kapsamında düzenlediği Ailemle Okuyorum Yarışması’nda dereceye girenler Konya’yı gezdi.

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından ödüllü kitap okuma yarışmasında öğrenciler “Sahabeden 101 Hatıra”, veliler ise “Ashab-ı Kiram” kitaplarını okudu. Yapılan sınav sonucunda dereceye girenlere ödül olarak Konya gezisi düzenlendi. Geziye katılanlar Şems-i Tebrizi Türbesi, İplikçi Camii ve Osmanlı dönemi eseri olan Şerafettin Camii, Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Tavusbaba Türbesi, Ateşbaz-ı Veli Türbesi, Selimeye Camii, İnce Minareli Medrese, Azizeye Camii, Karatay Müzesi, Sırçalı Medrese, Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi Gezisi, Mevlana Müzesi, Şehitlik Müzesi, Konya Çarşısı gezisi, Akyokuş Seyir Tepesi ile panoramik Konya şehir gezisi yaptılar.

Seyyare Güzellik Merkezi

Geziye katılan yarışmacılar, “hem peygamber efendimizin hayatını, öğrenmemize vesile olan hem aile bağlarımızı güçlendiren ve yarışma sonunda da Konya gezisini bizlere hediye eden Belediye Başkanımız Zeki Gül’e ve bu organizasyonda emeği geçen ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı