HLT Tente

KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Exper Yaptır

Sungurlu Okuyor Projesi kapsamında Okullarda Ekim ayında en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel anlamda gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Sungurlu Kitap Okuyor Projesi” kapsamında okullarda Kitap Okuma Etkinliği düzenleniyor.

Her ay okullarda en fazla kitap okuyan öğrenciler okul idaresi tarafından ödüllendiriliyor. Hürriyet Ortaokulunda ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ile birlikte Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Şahin katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Okullarda Ekim ayında en çok kitap okuyan öğrencileri kutlayarak, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek; kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu geliştirmek; kişisel gelişimi destekleyerek Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla okuma alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasının önemine dikkat çekti.

Eryiğit, “Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır” dedi.

Eryiğit, okuma alışkanlığı kazanmış bireylerin, okumak, okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin yüksek oranda gelişerek, kendisini ifade etmesinin daha kolay hale geldiğini, bu sayede akademik başarılarının ve yorumlama yeteneklerinin arttığını belirtti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı