Özel Elitpark Hastanesi

KİTAP AĞACI’NIN KONUĞU ABDULLAH AREN ÇELİK OLDU

Kitap sevdalılarının bir araya gelmesiyle oluşturulan Kitap Ağacı Çorum Temsilciliği, “İlerde Hep Yalnız” ve “Kandan Adam” kitaplarının yazarı Abdullah Aren Çelik’i Çorumlu kitapseverlerle buluşturdu.

7-8 Hasan Paşa Kahvecisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen söyleşiye yazar Çelik’in yanı sıra Kitap Ağacı Çorum Temsilcileri Zeliha Aksu ve Erdinç Yaşar, Çorum Fotoğraf Kulübü Başkanı Atakan Akman, Kitap Ağacı üyeleri ve kitap severler katıldı.

İki yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri bundan sonra daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalıştıklarını ifade eden Kitap Ağacı Çorum Temsilcisi Zeliha Aksu, yazar söyleşileri kapsamında ikinci etkinliği Abdullah Aren Çelik ile yaptıkları söyledi. Daha önce yeni nesil yazarlar arasında yer alan Kadim Gültekin’i okurlarla buluşturduklarını anımsatan Aksu, söyleşi videolarının YouTube kanalına da yükleneceğini kaydetti.

Aksu, davetlerini kırmayan yazar Çelik ile etkinliğe ev sahipliği yapan 7-8 Hasan Paşa Kahvecisi sahibi Hasan Kiraz’a da teşekkür etti.

Aksu’nun konuşmasının ardından Kitap Ağacı üyeleri, “İlerde Hep Yalnız” isimli ilk romanından sonra “Kandan Adam” ile okurun karşısına çıkan yazar Abdullah Aren Çelik ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

90’lı yılların Diyarbakır’ına odaklanırken, “vadesini doldurmuş” bir cinayet masası polisinin yaşadığı olayları konu alan “Kandan Adam” romanının yanı sıra yazarlık üzerine kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevaplayan yazar Abdullah Aren Çelik, “Küçükken konuşma güçlüğü çekiyordum. Belki de o benim kusurumdu. İnsanlar, kusuru ne ise onun üzerinden derdini anlatmak ve bir şeyler inşa etmek istiyor. Eğer ayağım aksasaydı belki de onun üzerinden bir şeyler yapacaktım. Dert olmadan bir şeyler yazmak zor. Ben çok iyi konuşmayı, çok iyi iletişim kurmayı çok isterdim. Bir sayfalık yazıyı bir cümlede anlatmak isterdim. Hepimiz bir şeyler bırakmak istiyoruz. Sınırsız zamana sahip olduğumuzu düşünüyoruz ama her an her şey olabiliyor bu hayatta.” İfadelerini kullandı.

Çelik, her kitabında farklı bir konuyu işlemeyi düşündüğünü, bu yüzden yazacağı diğer kitapların öncekilerden farklı olmasını istediğini söyledi.

Çelik, konuşmasının ardından kitaplarını imzaladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Etkinliğin sonunda Kitap Ağacı Çorum Temsilcileri Zeliha Aksu ve Erdinç Yaşar tarafından yazar Abdullah Aren Çelik ile 7-8 Hasan Paşa Kahvecisi işletmecisi Hasan Kiraz’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Organ bağışında bulundular

Yazar Abdullah Aren Çelik’in söyleşinin gerçekleştirildiği etkinlikte İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organ bağışı standı da kuruldu.

Yedi Sekiz Hasan Paşa Kahvecisi’nde açılan stantta Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dt. Emine Paydar ile sağlık memurları Yaşar İliz ve Yasin Özkan tarafından organ bağışıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Çorum’da organ bağışı farkındalığını arttırmak amacıyla bilgilendirmeler yaptıklarını ifade eden Paydar, Çorum olarak organ bağışı konusunda birçok büyük kentin önünde olduklarını söyledi. Organ bağışı farkındalığının son yıllarda arttığını dile getiren Paydar, 18 yaş üstündeki her bireyin organ bağışı yapabileceğini kaydetti.

Organ bağışının, görmeyen bir insanın görebilmesine ya da makineye bağlı yaşamak zorunda olan bir diyaliz hastasının yeniden hayata dönmesine vesile olacağına dikkati çeken Paydar, sağlıklı bireyleri organ bağışında bulunmaya davet etti.

Paydar, 5 yıl önce organ bağışı sisteminde revizyon yapıldığı için daha önce bağışta bulunanların bilgilerini güncellemesi gerektiğini ifade ederek, bağışta bulunmak isteyenlerin aile hekimleri, devlet ve özel hastanelere müracaat edebileceklerini bildirdi.

Kitap Ağacı’nın söyleşi etkinliği katılan birçok kişi, organ bağışında bulundu. Yazar Abdullah Aren Çelik ile katılımcılar standı ziyaret ederek, organ bağışının önemli hakkında bilgi aldı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı