Exper Yaptır

KİM BUNLAR! PARALEL BELEDİYE Mİ VAR?

Türkiye’de son yıllarda adından sıkça söz edilen cemaat yapılanmalarından birisi olan Çağrı Eğitim Vakfı, Çorum’da da etkisini ve gücünü giderek artırıyor.

Öyle ki özellikle Çorum Belediyesi’nde yönetim kademesinde bulunanların tamamına yakınının Çağrı Eğitim Vakfı’na yakın isimlerden oluşması dikkat çekiyor. Ayrıca 2008 tarihinde çekilen Muzaffer Külcü gelmeden önce çekilen fotoğrafta tüm yönetim kadrosunun yer alması akla farklı sorular getiriyor.

Arif Ersoy’un Çorum Belediye Başkanı seçildiği 1994 yılından bu tarafa adım adım Çorum Belediyesinde yapılanan Çağrı Eğitim Vakfı, Muzaffer Külcü’nün 9 yıllık belediye başkanlığı döneminde Çorum Belediyesi yönetiminde güç ve etkisini zirveye taşıdı. Fotoğraflarda Muzaffer Külcü’nün kayın biraderi vefat eden Murat Demirezen’in olması da ayrıca dikkatlerden kaçmıyor.

Geçmiş yıllarda Çağrı Eğitim Vakfı’nın sohbet toplantılarında bir araya gelen birçok isim yıllar sonra Çorum Belediyesi’nin değişik yönetim kademelerinde bir araya geldiler.

Yaşanan bu gelişmeler Çağrı Eğitim Vakfı’nın Çorum Belediyesi’ndeki bu gücünün hiçte tesadüf olmadığını ortaya koyuyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Arif Ersoy döneminde göreve gelen Çağrı Eğitim Vakfına yakın birçok ismin değişmeyerek hep aynı koltukta yer almaları bu tezi bir hayli güçlü kılıyor.

Alper Zahir, Ahmet Yabacıoğlu, Turhan Candan, İsmail Öğütverici, Murat Erdem ve Salih Karslıoğlu, Mahmut Yabacıoğlu gibi Çağrı Eğitim Vakfına yakın pek çok ismin yıllardır Çorum Belediye yönetiminde etkin kademelerde görev alması, Çağrı Eğitim Vakfı’nın Çorum Belediyesinde ne denli etkin ve güçlü bir konuma geldiğini gözler önüne seriyor.

Muzaffer Külcü ile birlikte Çorum Belediyesinde zirve yapan Çağrı Eğitim Vakfı’nın belediyedeki bu önlenemez yükselişi akıllara derin kaygılar getiriyor.

Çorum Belediyesinin tüm imkanlarını sonuna kadar kullandığı iddia edilen Çağrı Eğitim Vakfı’nın Çorum Belediyesini de arkasına alarak gücüne güç kattığı kaydediliyor.

Çorum Belediyesi başta olmak üzere Çorum’da birçok kamu kurum ve kuruluşunda etkinliğini iyice artıran Çağrı Eğitim Vakfı’nın bu yükselişi yeni bir Çorum’da ‘paralel devlet yapılanması’ kaygılarını iyice artırıyor.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı