HLT Tente

KILIÇ’A 6 AY HAPİS ŞOKU!

Exper Yaptır

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’a görevi kötüye kullanmaktan 150 gün görevden uzaklaştırma cezası verildiği ortaya çıktı. 2015 yılında Birlik Başkanı Yalçın Kılıç ile dönemin Yönetim, Denetim Kurulu üyeleri ve Birlik Genel Sekreterinin de aralarında bulunduğu kişiler hakkında sicil harçlarında yapılan usulsüzlük iddiasıyla Çorum 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açılmıştı. Çorum 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2015/282 esas nolu dava ile ilgili mahkeme kararı geçtiğimiz günlerde çıktı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Mahkemenin aldığı karara göre, Birlik Başkanı Yalçın Kılıç, sabit görülen görevi kötüye kullanmak suçundan 5362 Sayılı Yasanın 59. Maddesi ile TCK’nın 257/1. maddesine göre 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kılıç’ın cezası, 1/6 oranında indirime gidilerek 5 aya düşerken, hapis cezası ise 3 bin TL adli para cezasına çevrildi.

Yalçın Kılıç’a büyük şok ise aynı davada 150 gün süreyle görevden uzaklaştırma ile geldi. Mahkeme, Kılıç’ın 5 ay süreyle Birlik veya Oda Başkanlığı ile Yönetim Kurulu üyeliğinin yasaklanmasına karar verdi. Aralarında ÇESOB Genel Sekreterinin de bulunduğu diğer Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin ise 2 ay 15 günden başlayarak 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırıldıkları, hapis cezalarının para cezasına çevrildiği, ayrıca 75 gün ila 150 gün arasında Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliklerinde hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırıldıkları öğrenildi. Mahkeme kararı, yaklaşan Birlik seçimleri öncesinde ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve kendisini destekleyen Oda Başkanları arasında şok etkisi yaratırken, Kılıç’ın başkanlığa aday olup olamayacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı