HLT Tente

KILIÇ: “TÜM EBEVEYNLER BİR YETİME SAHİP ÇIKSIN”

Exper Yaptır

Çorum Valisi Necmettin Kılıç, yeni yılda Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi. 

Eşi Necmiye Kılıç ile birlikte Sevgi evlerinde kalan çocukları ziyaret eden Vali Kılıç, önce çocuklara hediye dağıttı sonra onlarla çeşitle oyunlar oynadı. Çocuklarla yakından ilgilenen Kılıç çifti, çocuklarla sohbet etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Türk milletinin kökü derinlerde olan dünyanın umudu bir devlet ve millet olduğunu belirten Vali Kılıç, “Biz birliğimizi, merhametimizi, gücümüzü köklerden aldığımız ve beslendiğimiz damarlara borçluyuz. O damarın başında şu gelir. Yetimlerin babası 80 milyon insandır. 80 milyon anne ve babadır. Yetimlerimizin her birisi bizim evladımızdır.” dedi.

Yılbaşına girdiğimiz gecede çocuklara yılbaşı heyecanı yaşatmak onlarla hemhal olmak onlarla oynamak onların başını okşamak onların özlediği sevgiyi, şefkati onlara getirebilmek ardına onlara onlarla bir araya geldiklerini dile getiren Vali Kılıç,”İlimizdeki tüm ebeveynler birer yetim bulmadır. Bayramlarda, düğünlerde yılbaşı gecelerinde bir yetim başını okşamalıdır. Bir yaşlı bulup onun elini öpmelidir.” İfadelerini kullandı.

Ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zekeriya Doğan ve Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik hazır bulundu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı