Özel Elitpark Hastanesi

KENAN NUHUT BAŞDANIŞMAN OLDU

Çorumlu hemşerimiz Kenan Nuhut, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine Kenan Nuhut’u getirdi.

Sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayan Nuhut, “Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine atanmamda, şahsıma gösterdiği güven için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğ’luna teşekkür ediyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu ise; Kenan Nuhut’un CHP’nin politikaları çerçevesinde spor dünyası ile ilişkileri kurma ve geliştirme konularında çalışmalar yapmak üzere Genel Başkan Başdanışmanı olarak görevlendirildiğini açıkladı.

KENAN NUHUT KİMDİR?

Seyyare Güzellik Merkezi

1 Şubat 1956 Çorum (Merkez) doğumlu İlkokul tahsilinden sonra Ortaokul ve Liseyi Ankara’da bitirdi. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. İyi derecede Almanca ve orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Bulunduğu Görevler: Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığı. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü. 2 dönem Halter Federasyonu Başkanlığı ve Avrupa Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesidir. Federasyon başkanlığı döneminde milli takım sporcuları, Avrupa ve dünya organizasyonlarında sayısız rekorlara ve şampiyonluklara imza atmışlardır. 2004 Atina olimpiyatlarında 3 altın 1 bronz madalya ile birlikte bir kadın sporcumuzun (Nurcan Taylan), Olimpiyat şampiyonluğu, Türk Milletine bir ilki yaşatmıştır. Uluslararası başarılarından dolayı Kenan Nuhut’a (IWF) Dünya Halter Federasyonunca nişan verilmiştir.

SİYASİ YAŞAMI

2002 seçimlerinde ön seçimle geldiği birinci sıradan DYP Çorum Milletvekili adayı oldu.

6 Ocak 2008 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Kongre’de DP Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. 15 – 16 Kasım tarihlerinde yapılan 9. Olağan Kongre’de ikinci defa Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde demokrat parti Ankara büyükşehir belediye başkan adayı oldu. 06 Mayıs 2012 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede üçüncü defa genel idare kurulu üyeliğine seçildi. Ankara Çorumlular Birliği kurucu üyesi olup uzun süre başkanlığını da yapmıştır. Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu ve ÇORSİAD kurucu üyeliği yapmıştır ve halen bu kuruluşlardaki üyeliği devam etmektedir. 30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Çorum Belediye Başkan Adayı oldu.

CHP 27.dönem Ankara 2. Bölge milletvekili adayı gösterildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise CHP’den Ankara Etimesgut Belediye Başkan Adayı oldu.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı