HLT Tente

KDV İNDİRİM ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Exper Yaptır

TSO Orman ve Ağaç Ürünleri Grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, mobilya da KDV’nin yılsonuna kadar %18 den %8’e düşürülmesinin daralmaya başlayan sektörün tekrar canlandıracağını söyledi.

Murat Erdal, yayınladığı açıklamada mobilya da KDV’nin %8’e düşürüldüğünü kaydederek, Çorum halkının da mobilya alış verişlerinde özellikle yerli esnafı tercih etmelerini istedi.

Erdal, açıklamasında şunları dile getirdi;

Seyyare Güzellik Merkezi

“Enflasyonla topyekûn mücadele programı kapsamında yapılan %10 indirim sonrası, mobilya da KDV’nin yılsonuna kadar %18 den %8 e düşürülmesi, daralmaya başlayan sektörümüzü tekrar canlandıracağına inanıyoruz.

Mobilya almak isteyen tüketicilerimizin harekete geçme zamanıdır. Çorum halkının mobilya alış verişlerinde özellikle yerli esnafı tercih etmelerini istiyoruz. Satışlarımızın canlanmasına ve iç piyasanın bu dinamiğe ihtiyacı vardı. Bu indirim hem üreticiye, hem mağazacıya, hemde tüketiciye fayda sağlayacaktır.

Bu yıl ekonomide yaşanan gelişmeler nedeniyle mobilya sektöründe olumsuzluklar yaşanmıştı, KDV de indirim kararı açıklanır açıklanmaz sektörümüzde olumlu bir hava yaşanmaya başlamıştır.

Bu KDV indirimi kararını alan hükümet yetkililerine vede muhalefet parti temsilcilerine teşekkür ederiz. Devletimizin her zaman esnaf ve sanayicinin yanında olduğunu bu alınan kararla bir kez daha görmüş oluyoruz. Mobilya sektöründe yatırımların giderek artacağını düşünerek, bu sektörün gelişimi için çaba harcayan, mobilya sektöründen geçimini sağlayan tüm meslektaşlarıma bol ve bereketli kazançlar dilerim”dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı