Exper Yaptır

KAZA GELİYORUM DEDİ!

Gazi Caddesi’nde araçlar nedeniyle oluşan çift sıra park sorunu, günden güne yeni kazalar oluşturmaya devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere İl Trafik Komisyonu’nun aldığı kararla Gazi ve İnönü Caddeleri’nde “Süreli Park” uygulamasına geçilmişti. Kararın alınmasının ardından Çorumlu sürücülerin “Park Alanı Yok” mazeretiyle bu uygulamayı deldiği, araçlarını belirtilen süreden çok daha uzun süre park ettiği gözlenmişti. Ayrıca karara hem uymayıp, hem de çift sıra park yapan sürücüler, kazalara da davetiye çıkarmaya devam ediyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bu kazalardan birisi de bugün, Çorum’un en işlek caddesinde yaşandı. Aracını bir aracın yanına park eden (Çift Sıra Park) bir sürücü, kazaya neden oldu. Aracından ineceği sırada yolu kontrol etmeyen dikkatsiz sürücü, kapıyı açtı. O sırada Hürriyet Meydanı istikametine doğru seyir alan bir motosiklet, aracın kapısına çarptı. Çarpmanın etkisiyle tekrar kapanan kapı bu kez de araç sürücüsüne çarptı. Kazada araç sürücüsü gözünden yaralanırken, kazayı gören çevredeki vatandaşlar trafik ekiplerine haber verdi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Öte yandan Gazi Caddesi’nde bu kazadan çıkarılması gereken büyük dersler bulunuyor. Gazi Caddesi’nin darlığı, üstüne bir de umursamaz sürücülerin çift sıra park yapması, bu tür kazalara daha çok davetiye çıkaracak gibi görünüyor. Bu tür kazaların yaşanmaması adına İl Emniyet Müdürlüğü’nün, İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararları daha sert ve etkili uygulaması, gerekli önlemleri alması gerekiyor.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı