Özel Elitpark Hastanesi

Karşıyaka Ortaokulu’nda Tubitak Bilim Sergisi Açıldı

Karşıyaka Ortaokulu’nun TUBİTAK 4006 bilim fuarı için hazırladığı projeler, okulda açılan sergide görücüye çıktı.  26 projenin yer aldığı bilim şenliğinin açılış düzenlenen törenle yapıldı. Serginin açılışına Çorum Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban serginin açılışında yaptığı konuşmada öğrencilerin bilimsel alanda yaptıkları çalışmaları önemsediklerini dile getirerek, hazırlanan eserlerden dolayı emeği geçen öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Serginin açılış kurdelesi Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban tarafından kesildi. Daha sonra davetliler sergiyi gezerek, TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı için hazırlanan eserleri inceledi. Sergide görev alan öğrencilerde davetlilere hazırladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

Karşıyaka Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Çiğdem Çırak yaptığı açıklamada, Karşıyaka Ortaokulu’nun TÜBİTAK Bilim Şenliği’nde 13 araştırma ve 13 tasarım inceleme olmak üzere toplam 26 projenin sergilendiğini bildirdi. Çırak, hazırlanan projelerin 16 öğretmen ve 57 öğrencinin katılımı ile yaklaşık 6 süren çalışmanın sonucunda oluştuğunu açıkladı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı