Özel Elitpark Hastanesi

“KARGI’NIN SORUNLARINI ÇÖZMEYE TALİBİM”

Seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına yüksek bir tempoyla devam eden CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci, seçimlerle ilgili yaptığı son açıklamada tüm Kargı halkının desteğini istediğini belirterek, “Biz ilçemizin sorunlarına sorun katmak için değil, Kargı’nın sorunlarını çözmeye talibiz” dedi.

Kemal Dümenci, Kargı’nın, Kargı dışından yönetildiğine dikkati çekerek, artık buna bir dur demek gerektiğini savundu.

Dümenci, “Gençlerin iş bulabilmek için herhangi bir partiye üye olmak zorunda kalmadığı, sosyal yardımlardan yararlanmak için insanların siyasilerin peşinden koşmadığı, liyakatin hakim olduğu bir Kargı hayal ediyorum” ifadesini kullandı.

Dümenci, seçimlerle ilgili yaptığı son değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Kargılı hemşerilerim. Önümüzdeki seçim ilçemizin geleceği için büyük önem arz etmektedir. İlçemizin geleceğine hep birlikte yön vermek için, yanlışları düzeltmek, dur demek için son fırsattır. Ya ilçemizde 5 yıldır yapılan yanlışlıkları onaylayacağız, ya da bu yanlışlara dur diyerek, ”Üreten, kendi ayakları üzerinde durabilen bir Kargı’yı” hep birlikte inşa edeceğiz. Biz ilçemize şeffaf ve tarafsız bir belediye yönetimi getireceğimizi taahhüt ediyoruz. Tüm halkımız belediyeden eşit şekilde faydalansın, belediyemiz üretsin Kargımız büyüsün istiyoruz.

Her zaman belirttiğim gibi, başkan adayıyım çünkü; öncelikle Kargı’nın iyi yönetilmediğini, potansiyelinin yeterince değerlendirilmediğini düşünüyorum. Belediye başkan adayıyım çünkü Kargı’nın adil ve tarafsız yönetilmediğini, belli zümrelerin birkaç kişi elinden zenginleştirildiğini düşünüyorum.

Kargı’nın kar amacı güden kurum zihniyeti ile yönetildiğini, sosyal belediyecilik anlayışının kaybolduğunu görüyorum.

Esnafın mutsuz, halkın umutsuz, gençlerin gelecek kaygısıyla mağdur, yaşlıların gerekli ilgiden yoksun olduğunu biliyorum.

Çok başlı belediyecilik anlayışının, halktan ve disiplinden uzak bir kurum yarattığının farkındayım.

İnsanıyla barışık, samimi, çoğulcu katılımın hakim olduğu, halkını dinleyen, onlarla iç içe yaşayan bir belediyecilik anlayışı hedefliyorum.

Üreten, ürettiğini değerinden pazarlayan, kendi ayakları üzerinde durabilen bir Kargı amaçlıyorum.

Kargı’nın, Kargı dışından yeterince yönetildiğini, artık buna bir dur demek gerektiğini düşünüyorum.

Gençlerin iş bulabilmek için herhangi bir partiye üye olmak zorunda kalmadığı, sosyal yardımlardan yararlanmak için insanların siyasilerin peşinden koşmadığı, liyakatin hakim olduğu bir Kargı hayal ediyorum.

Ve dostlarım, el ele verirsek bunu da başaracağımızı biliyorum.

Seyyare Güzellik Merkezi

Sizlerden de bu yolda destek istiyorum.

Gelin hep beraber yeni bir Kargı yaratalım…

Peki nasıl olacak bunlar dediğinizi duyar gibiyim…

Öncelikle görevi gençlerin sorunlarını tespit eden, çözümünü planlayan ve çözen bir gençlik merkezi kuracağız. Bu merkez bir veri bankası oluşturup, Kargı’daki gençlerimize Kargı’da, Kargı dışındaki gençlerimize kargı dışında iş olanağı yaratma görevini üstlenecek. Spor ve eğitim alanlarında destek sağlayacak, spor kulüplerimizi destekleyecek, kültürel faaliyetleri programlayacak.

Görev anlayışımız ve sorumluluğumuz önce insan düsturundan hareketle şekillenecek.

Kadınlarımız üretime yönlendirilip, ürettiklerine de belli şehirlerde kuracağımız Kargı kadın halk pazarlarıyla satış olanağı yaratılacak.

Yaşlılarımıza mutlaka ama mutlaka bir huzur evi kurulacak, belediye eliyle günlük bakım olanağı sağlanacak.

Tarımda seracılık alanında seferberlik ilan edilecek, halkın ürettiği mahsulün, ilçe dışındaki hallere ve pazarlara topluca ulaştırılması belediye imkanları kanalıyla sağlanacak. Üretene ürününü satma garantisi verilecek.

Tarımsal yatırımları tamamlayıcı olarak soğuk hava deposu yapılacak, çeltik kurutma makinaları kurulacak.

Periyodik olarak tiyatro, konser gibi kültürel faaliyetler ve ülke genelinde katılımcı sağlanabilecek yarışmalar tertip edilecek.

Maalesef ilçe halkı için tek sosyal hak olan havuzumuzun da kapanmasıyla elimizden alınan imkanlar yeniden inşa edilerek, yepyeni havuzlu bir sosyal tesis oluşturulacak.

Hepimiz biliyoruz ki Kargı’nın ekonomisinin temel taşı İstanbul’da yaşayan Kargılı hemşehrilerimizdir. Ve dolayısıyla her kış geldiğinde tüm esnafımız aynı ekonomik daralmayı yaşamaktadır. Bu sorunu çözmek, ancak ilçeyi 5 ay işleyen bir sistemden kurtarmamız halinde mümkün olacaktır. Bunun yolu da belediyenin dışarıdaki Kargılıya yılın 12 ayı Kargı’ya gelme imkanı yaratmasıyla mümkündür. Belediye bu sorumluluğu üstlenecektir. Uzun zamandır organize edilmeyen köy şenlikleri yeniden belediye desteğiyle belli bir takvim oluşturularak başlatılacaktır.

Halkçı, sosyal devlet anlayışını ilke edinmiş bir insan olarak, belediye hizmetlerinin kar amacı güdülmeden yerine getirilmesi gerektiğine inanıyorum, bu nedenle de göreve geldiğimizde, sosyal belediyecilik adına ilk adım olarak su faturalarıyla birlikte tahsil edilen, evsel atık bedeli uygulamasını kaldırmakla başlayacağız. Ayrıca Kargı’nın hayvancılığının yem ihtiyacını karşılamak üzere silaj yem üretimine başlamayı planlıyoruz.

Özetle üreteceğiz sevgili arkadaşlar, üreteceğiz ve birlikte büyüyeceğiz. Büyüdükçe de, belediye hizmetlerini en düşük ücretlendirmeyle halka sunacağız.

Halk için, halkla el ele verip, dürüstçe, doğruluktan ayrılmadan, adil ve tarafsız bir yönetim anlayışını, kimseye boyun eğmeden Kargı’ya yerleştireceğiz diyorum ve tüm vatandaşlarımızdan 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde desteğini bekliyorum.’’

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı