Exper Yaptır

Kargılı Meclis Üyesi İsyan Etti

Çorum’un Kargı ilçesinde okullarda yapılan tadilatlar tepki çekiyor. Koronavirüs pandemisi sürecinde yapılmayan tadilat çalışması okulların açılmasına kısa bir süre başlatıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kargı Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergul, koronavirüs pandemisi sürecinde kapalı kalan okullarda tadilat çalışmalarının yapılmadığını hatırlatarak, Atatürk İlk ve Ortaokulu ile 125. Yıl Anaokulu’nda yapılan güçlendirme çalışmalarına tepki gösterdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Öğrencilerin yönlendirildiği okulların en az 70 yıllık olduğunu vurgulayan Ergul, “Bizim memleketimizde her şey tersten mi yapılmak zorunda? Aylardır okullarımız Covid-19 nedeniyle kapalıyken okulların açılma tarihinde deprem güçlendirmesi saçma değil midir? Bizler güçlendirmelere kesinlikle karşı değiliz. Ancak bu yaz döneminde okullarımız boşken yapılmayan güçlendirme neyin nesidir? 2 okulumuz 1999 deprem yönetmeliğine göre yapılmış okulken diğer okullarımız 70, 80 yıllık okullara öğrencilerimizi kaydırmak, sabahçı-öğlenci uygulamasına geçmek biz Kargılıları derinden üzmektedir” dedi.

Çözüm önerisi de sunan Sonay Ergul, “Tek yapılması gereken acilen eski binalarımızın yıkılıp yenisinin yapılmasıdır. Fen Lisesi yıkıldı, yerine yapılan bir şey yok. İmam Hatip Ortaokulumuz ahşap bina. Bu binaya hiçbir çare düşünülmeyip ilçemize en son yapılan okuldan güçlendirme çalışmasına başlanması ilçe siyasilerimizin ve ilçe milli eğitiminin pasif rol aldıklarını göstermektedir” diye konuştu.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı