Özel Elitpark Hastanesi

Karadağ’a Kumpasa Hapis

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a yönelik olarak kurulan siyasi kumpas ve şantaj olayı ile ilgili olarak yürütülen yargı sürecinde bir kişi ile ilgili mahkeme kararını verdi.

Çorum Belediye Başkan Adaylığına kesin gözüyle bakıldığı bir dönemde İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile ilgili olarak ses kayıtları ortaya atılmış ve genel merkeze de iletilen ses kayıtları nedeniyle Karadağ, başkan adayı gösterilmemişti.

Ses kayıtları ile ilgili olarak kendisine kumpas kurulduğunu ve şantaj yapıldığını her fırsatta dile getiren İl Başkanı Karadağ, parti genel merkezinin görevini sürdürmesini istemesine rağmen kumpası kuran ve şantaj yapanların AK Parti olması nedeniyle yasal süreci daha sağlıklı ve objektif bir şekilde yürütebilmek adına bir süre önce il başkanlığı görevinden istifa etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Karadağ’ın başlattığı hukuki süreçte ilk ciddi gelişme yaşandı.
Açılan dava ile ilgili Erdal A. isimli şahıs önce tutuklandı, ardından da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dava ilgili bugün görülen duruşmada mahkeme kararını verdi.

Edinilen bilgiye göre, mahkeme Erdal A. hakkında üst sınırdan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verirken, ayrıca 20 bin TL de para cezası ile cezalandırdı.

Önemli isimler hakkında şikayetlerin olduğu davalarla ilgili önümüzdeki günlerde önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı