HLT Tente

KAHVE BAHANE PAYLAŞIM ŞAHANE

Exper Yaptır

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum Belediyesi tarafından Sosyal Doku Anketi kapsamında yapılan anket ve vatandaşlara dağıtılan kahve hakkında sert bir açıklama yayınladı.

Bazı ulusal basın kuruluşlarında Çorum Belediyesi tarafından dağıtılan kahve ve anket çalışması ile kamuoyuna tatmin edici bir cevabın yetkililerden beklenilmesine rağmen herhangi bir net açıklama gelmemesinin şaşırtıcı olduğunu ifade eden Özsaçmacı, yayınladığı açıklamasında şunları dile getirdi:

“Seçilmiş belediye başkanının neden görevden alındığını açıklayamayan; yolsuzluktan mı? Fetöden mi? Olduğunu kamuoyuna açıklayamayan bunlar yetmezmiş gibi halkı aptal kendini akıllı sanan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız.

Adaleti, anlık ruh haline göre belirleyen. Kalkınmayı, yandaşlara beton döktürerek sağlayan

Partiyi, menfaat A.Ş si olarak kurgulayan Bunlar yetmezmiş gibi ey halkım alın size yemez içmez bir öğretmen koydum diye bize belediye başkanı atadılar;

Tüm Türkiye’nin gazete sayfalarından okuyup gördüğü halka bedava kahve dağıtıp anket çalışması yapılmasını hep beraber seyrettik. Toplam harcamaları kamuoyuna net bir şekilde açıklanamadığı ve meclis toplantısında konunun açıklanması ümidi ile hayret ve önemle bekledik ne yazık ki, eyvah ki eyvah bu baziçede bizler yine yandık ifadesinde kaldık.

Gazetelerde yazıyor ki 475 bin Türk Lirası, atanan başkan diyor ki 160 Bin Türk Lirası, gelin biz ortasını bulalım;

Çorum Belediyesinin kahve alımı için pazarlık usulü ile açtığı 2018/404706 numaralı 162.500,00 TL yaklaşık maliyetli ihaleye başvuran firma sayısı bir teklif veren firma sayısı bir, bu ihalede verilen teklif fiyatı 149.500,00 Türk Lirası doğal olarak ta yandaşa tabii.

Bunun yanında birde 2018/435483 ihale kayıt numaralı Sosyal doku anket çalışması ihalesi var bununda bedeli 186.900,00 Türk Lirası etti mi size 336.400,00 (Üçyüzotuzaltıbindörtyüz) Türk Lirası.

Seyyare Güzellik Merkezi

Diyeceksiniz ki başkan 475 nere 336 nere evet (kdvhariç)

Şöyle ki; iki alım için çıkılan ihale toplam yaklaşık maliyeti kdv ile birlikte 435.222,00 (dörtyüzotuzbeşbinikiyüzyirmiiki) TL, ihaleye girenler hep tek firma. İki ayrı ihaleye aynı firma girmiş ve almış. İki ortaklı Saros isimli şirketin kendi mensuplarından olması da tamamen tesadüftür zaten. AKP genel merkezi yerel yönetimler başkanlığı tarafından kurgulanan bu alımlarla alakalı olarak isim benzerliği yoksa Mustafa Açıkgöz her iki ihaleyi de alan ortaklardan biri.

Kamuoyuna yapılan tüm açıklamalar kahve alımı ve sosyal doku ihalesini birmiş gibi ve sadece bir ihalenin bedeli üzerinde yorumlama ve açıklama yapılmaktadır oysaki yapılan bir işin iki ihale ile toplam maliyeti 435.222 bin Türk lirası olduğu kamuoyundan saklanmaktadır.

Bir başka ifade ile belediyedeki paylaşım hazımsızlığı öyle bir noktaya gelmiş ki içerdeki paylaşım konusunda anlaşmazlığa düşmüşler ve gazetelere bu durum AKP liler tarafından sızdırılmış görünmektedir. Çorum belediyesi atanmış başkanı diyebilirsin ki genel merkez istedi bende bu ihaleyi böyle yaptım, çünkü bu çarka sende dâhil oldun.

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Biz bugün atanmış belediye başkanını istifaya davet etmiyoruz, çünkü sorumluluğu halka değil, atayan genel başkanındadır. Biz onu halkımıza havale ediyoruz.

Ancak meclisi oluşturan seçilmiş tüm üyelere bir çağrımız var. Bu işlere ortak iseniz neye inanıyorsanız inandığınız o değerler sizi çarpsın, yok değil de ne yapayım nemelazımcılığında erimez kokmaz hallerinize;

Ak partililer paklanmak için sine-i millete dönün.

16 yıldır dolaylı yada direk olarak mevcutların kazanması için her şeyi yapan, bu düzene ortak olan MHP’li üye ihale şarlatanlığına yüzde kaç ile paylanıyorsun, CHP’li üyeler sözde sosyal devlet sosyal belediyecilik hülyalarınızı kaç metre kare imar planlaması ile çözümlüyorsunuz.

Dönün sine-i millete görelim, Ak mısınız Pak mısınız?

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı