HLT Tente

KADIN KÜLTÜR MERKEZİ KURSİYERLERİNDEN MEHMETÇİĞE DESTEK

Exper Yaptır

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda ki askerler için yaprak sarması ve kurabiye yapıldı.

Çorum’da 8 Mart Kadınlar Gününde anlamlı bir faaliyet yapmak isteyen kadınlar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere gönderilmek üzere yaprak sarması ve kurabiye hazırladı.

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi öncülüğünde 8 Mart Kadınlar Gününde başlatılan kampanya kapsamında yaklaşık 250 kadın, esnaftan bağış olarak toplanan gıda malzemeleriyle yaklaşık 100 kilogram kurabiye ve 300 kilogram ağırlığında 200 paket yaprak sarması hazırlandı. Kadınların Fetih Suresi okuyarak hazırladıkları sarma ve kurabiyeler, üs bölgesinde gönderilmek üzere Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Nuran Hakyemez, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl 8 Mart’ta kendileri için değil, birer kadın olarak asker olan evlatları için anlamlı bir şeyler yapmak istediklerini söyledi. Askerler için tedarik ettikleri 50 kilogram pirinçten yaprak sarmaya başladıklarını ifade eden Hakyemez, “Kadınlar olarak biz bunu kendi aramızda başlattık ancak öyle destek gördük ki, merkezimize üye olmayan kadınlar bile kendi iç malzemelerini hazırlayarak merkezimize gelip, bizimle birlikte yaprak sardılar. 100 kilogram pirinçle yaklaşık 300 kilogram yaprak sarması hazırladık. 50 kilogram undan da kurabiye yaptık. Esnafımız, kadınlarımız çok ciddi destek verdi. Allah ordumuzu muzaffer eylesin inşallah.” dedi.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi üyeleri de, “Geçmişte nasıl Türk anaları ninelerimiz konu vatan toprak, vatan, millet olduğu zaman askerlerimizin yanında olduysa bizlerde bugün Afrin’de ki Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız” diye konuştu.

Daha sonra paketlenen yaprak sarmaları ve kurabiyeler Mehmetçiklerimize ulaştırılmak üzere Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı