Özel Elitpark Hastanesi

İYİ PARTİ SEÇİM STARTINI VERDİ

İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Bilgi Terlemezoğlu, kentte yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

İYİ Parti İl Teşkilatı tarafından dün kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlendi. Ankara yolunda bulunan bir kafede gerçekleştirilen toplantıya, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bilgi Terlemezoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, ilçe belediye başkan adayları, belediye ve İl Genel Meclis üyesi adayları katıldı.

Toplantıda ilk olarak İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, konuştu. Özsaçmacı, AK Parti ve MHP kanadında sıkça dile getirilen “Beka” söylemlerine yanıt verdi. “Beka sorunu var diyenlerin zeka sorunları vardır” diyen İl Başkanı Özsaçmacı, “Türkiye’nin içerisinde bulunduğu gerek ekonomik sıkıntılar, gerek siyasi ayrışmalar nedeniyle ilginç günler yaşıyoruz. Gireceğimiz mahalli idareler seçimlerinde vaatlerden çok siyasi söylemler ortaya atılıyor. Cukka ittifakı diye tabir ettiğimiz kesim vatandaşı bölmeye, ayrıştırmaya yönelik söylemler geliştiriyorlar, kullanıyorlar. Bu ayrışan siyasetin içerisinde olmayacağız. Ancak söylenen ifadelere de cevaplarımız olacaktır. Mesnetsiz ifadelerle hem partimize kullanılan ifadeler var. İttifak oluşumlarını biz çıkartmadık. Mevcut iktidar ve ortağı çıkarttı. Onlar kendilerine bir ittifak tutturdular, bizim partimiz de Türkiye genelinde çeşitli bölgelerde yerel dinamiklerin neticesinde ittifaklar yaptı. Hal böyle olunca da karşılıklı bir ittifaklaşma ortaya çıktı. Cumhur İttifakı tarafından bizim ittifakımıza yönelik bazı ifadeler yöneltiliyor. Şimdi ‘Beka’ya dikkat çekiliyor. Çorum’da beka sorunu var mıdır? Eğer böyle ifade ediliyorsa Çorum’da bir zeka sorunu var demektir. Beka sorunundan bahsedenler yerel seçimler için zekalarını yoklamaları gerekir. Eğer ‘Beka’ diyorsanız Oslo’ya bakacaksınız, Habur’daki rezalete bakacaksınız, kurduğunuz çadır mahkemelerine bakacaksınız. Çözüm süreci diye ortaya attığınız o günlere bakacaksınız. Esas beka sorunu bu hükümettir” diye konuştu.

Daha sonra söz alan yapan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bilgi Terlemezoğlu, özgeçmişine dair bilgiler verdi. Terlemezoğlu, “Ben Çorum Dodurga nüfusuna kayıtlıyım. Ortaokula kadar orada okudum. Liseyi Çorum Atatürk Lisesi’nde tamamladım. Daha sonra 13 yıllık bir üniversite hayatı yaşadım. Mühendis olarak 13 yıllık süreç içerisinde mesleğimin en alt seviyesinden en üst seviyesine kadar çalıştım. Mesleki hayatımda da tecrübe kazanmak, belediyeciliği değişik yerlerde incelemek adına yurt içinde ve yurt dışında bulundum” diye konuştu.

“ÇORUM HAK ETTİĞİNİ ALAMADI”

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’un bugüne kadar hak ettiği yatırımları alamadığını kaydeden Terlemezoğlu, “Çorum, Türkiye’deki pastadan hak ettiği yeteri kadar pay alamamıştır. Çorum’un değerli iş adamları, evlatları riske girerek Çorum’u kendi imkanlarıyla bir yere getirmişlerdir. Ancak dünyanın farklı noktalara kaydığı, farklı alanlarda çalışmalar yapılan bir dönemde biz sanayimizle tek başımıza ayakta kalamayız. Bizim bilim, teknoloji, tarım, hayvancılık, turizm, enerji kaynaklarımızı iyi kullanmamız gerekiyor. Belediye başkanı demek, sadece hizmet değildir. Park yapmak, bahçe yapmak, kaldırım yapmak, yeni alanları imara açmak tek başına çözüm değildir. Biz Çorum’u her alanda ayağa kaldırmalıyız” dedi.

“BİZİM AĞZIMIZDAN ÇIKANLARA İTİBAR EDİN”

Herkes kucaklayacağını dile getiren Başkan Adayı Terlemezoğlu, “Biz vereceğiniz oyu kendinize değil, geleceğinize oy vereceksiniz. Herkesi sevgiyle, kardeşçe kucaklamak istiyorum. Benim ne sağım, ne solum, ne mezhebim yoktur. Beni dinleyen her Çorumlu beni sevecektir. Yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimde değişik iftiralara, kavgalara maruz kalabiliriz ama bizler iyi insanlarız, bizim ağzımızdan çıkanlara itibar ediniz. Biz buraya projelerimizle geldik” ifadelerini kullandı.

Terlemezoğlu’nun konuşmasının ardından toplantı, kahvaltı ikramıyla devam etti.

KEREBİ GAZİ TÜRBESİ’NDE DUA ETTİLER

Öte yandan toplantı sonrasında Kerebi Gazi Türbesi’ne giden parti üyeleri, burada dua ederek seçim startını verdi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı