EHM Grup

İYİ PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ FAHRETTİN YOKUŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da vatandaşlar, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un sosyal medya hesabından yaptığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 24 Haziran seçimlerinde Çorum’dan yüksek oranda oy çıkması ve kentteki icra dosyalarıyla ilgili paylaşımında Çorumlulara hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ve parti yöneticileri ile vatandaşlarla adliyeye gelen AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Yokuş hakkında, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla Çorumlulara hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Karadağ ile beraberindeki onlarca kişi, hazırladıkları dilekçelerini savcılık soruşturma bürosuna teslim etti.

Daha sonra adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Karadağ, Konya Milletvekili Yokuş’un henüz milletvekilliği yeminini etmeden vatandaşlara hakaret ettiğini belirterek, şunları söyledi:

Seyyare Güzellik Merkezi

“Daha milletvekilli seçilip, yenimini etmeden Türk milletine, Çorumlu hemşerilerimize hakaretle başlayan bu milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Esasında milletvekilleri Türk milletine, Türkiye Cumhuriyetine hizmet için milletten oy ister, oy alırlar. Onların yapması gereken TBMM’de bu milleti yönetecek yasaları çıkarmak, bu millete olumlu anlamda ne katkı sunabiliriz diye milletin temsilcisi olarak TBMM’ye talepleri taşmaktır ama yemin dahi etmeden tamamen şova dönük Çorumlu hemşerilerimizi üzen ve onlara hakaretle milletvekilliğine başlayan bu milletvekili elbette bir dahaki seçimlerde Konya halkından da gerekli dersleri alacaktır diye düşünüyoruz. Bu suç duyurusundan sonra elbette peşinden tazminat davaları gelecektir.”

Perşembe günü Ankara Çorumlular Federasyonu ile Ankara Adliyesi’nde de suç duyurusunda bulunacaklarını aktaran Karadağ, “Konyalıların, Konya’da yaşayan Çorumluların da her fırsatta, defalarca özür dileyene kadar yüzüne vurmasını ve hakaretinin karşılığını nezaketle Türk milletinin edebine uygun şekilde vermesini bekliyoruz.” dedi.

Yokuş’un, hakaretinin yanı sıra yanlış ve yaşan bilgilerle kamuoyunu yanılttığına dikkati çeken Karadağ, “Hem hakaret ediyor hem de Çorum’daki resmi bilgileri yanlış ve yalan olarak kamuoyuna deklare ediyor. Çorum’da, 4’ü merkezde olmak üzere ilçelerle birlikte toplam 10 icra dairesi bulunmakta ve bu dairelerdeki dosya sayısı 113 bin 980’dir. Bunların çoğu da vatandaşların bankalardan alacaklarını kapsamaktadır.” diye konuştu.

Karadağ, “Suç duyurusu ve ardından açacağımız tazminat davalarından kazanacağımız paralarla, onun parasıyla partimiz önünde döner keyfi yapacağız, vatandaşlarımıza döner ikram edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da Yokuş’un davranışını şiddetle kınadığını vurgulayarak, adaletin yanı sıra Türk milletinin kendisine gerekli cevabı vereceğine inandığını kaydetti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. zubeyde ;

    Adil bir seçim olmadı haram oylarla seçilen çok Saadet partisinin bayraklarını toplattılar yırttılar mitingine silahlı saldırı yaptılar adaylarını tehditle istifa ettirdiler işten çıkarmakla tehdit ettiler radyo tvlere çıkarmadılar daha saymakla bitmez çok haksızlık yaptılar vasıflı insanları bırakıp avrupa birliğinin çirkef yasalarıyla ülkemizi bu hale getirenleri tekrar seçtirdiler emin olun yakında elim kırılaydıda akpye oy vermeyeydim diyecekler

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı