EHM Grup

İyi Parti İl Başkanı Özsaçmacı’dan  MHP’ye Yanıt

Exper Yaptır Yeni Banner

İyi Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, MHP İl Başkanı Arslan Kaynar’ın Çorum Milli Eğitim Müdürünün atanması sürecindeki eleştirilerine yanıt verdi.

İyi Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın açıklaması şöyle :

Sevgili hemşerilerim, kıymetli Çorumlular, değerli kamuoyu

Çorum milli eğitiminde cereyan eden konularda ki görüşümüzü kamuoyu nezdinde paylaşmamız üzerine iktidar ortağı temsilcilerden değişik ifadeleri huzurunuzda gözlemledik. Üslub-u beyan, ayniyle insan, cümlesinin kendilerince ifade edildiği açıklamaların seviye ve mana olarak düşük olması; nihai tahlilde siyasetçiler siyaset yaptıkları toplumun içinden çıkarlar.

Partim kanunlar çerçevesinde kurulmuş ve Yüce Türk Milletinden beş milyon oy alarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilmektedir. Siyasi partiler kanunu ve ilgili kanunlarla illerdeki teşkilatlarımızın tanımı bellidir. Kendi serbestliğinizde kamuoyu önünde bir başkasına farklı bir isim ile hitap ederseniz ciddiyetiniz kalmaz. Ama biz sizin bilgi eksikliğinizin olduğunu yeni fark ettik o nedenle bilgilenmenize yardımcı olacağız.

Evvela Çorum, Çorumlu, Çorumlu yönetici gibi tanımlamaların başlı başına bir etken olmadığı gibi liyakat esasına göre görevler tevdi edilmiş olsa ne güzel olurdu değil mi?

Mesela kim daha Çorumlu diye cümleye başlarsanız. Bizde deriz ki; bizim buralarda ipe urgan derler. Sizin sahte sevda aşıklığı, ipe sapa gelmez iddia felsefeci ligi, göz boyama alış-kanlığı, her gördüğü kırmızıyı kan zannet-tirme dengesizliği, aynada kendini görmeme talihsizliği, megalomanlık yayımcılığı, iftira tamtamcılığı,….Daha sayalımı? Deyip bu fasıla bir çizgi çekmemiz gerekiyor. Zira kalem, insanlığa yön ve denge adına yazmalıdır. Gücünü kullanandan değil toplumun doğrularından almalıdır. Bu nedenden siyasi rakiplerimize öğretici bir dille anlatmayı uygun bulmaktayız.

İdeoloji, siyasal ya da toplumsal bir öğreti oluşturan, bir hükümetin, bir siyasi partinin, bir toplumsal sınıfın davranışlarına yön veren politik, hukuksal, bilimsel, felsefi, dinsel, ahlaki, estetik düşünceler bütünüolarak ifade edilmektedir.

Şehrimizden örnek verecek olur isek mesela ihanet süreci diye de tanımlanan, adına açılım dedikleri sonucu hendekler ve yüzlerce şehitle sonuçlanan, iktidarın akiller diye şehirlere yolladığı o günlerde şahsım ve birkaç ülkücü, akil denen bu güruhu bugün ki iktidarı protesto ederek tepkimizi tavrımızı koymuş idik, o gün ki MHP il başkanı eyleme karşı çıkmış dolayısı ile görüş ayrılıklarımız olmuştu, kendisi bugün AKP de siyaset yapmaktadır.Dikkatinize.!Bizlerde kendi ideolojik görüşlerimiz doğrultusunda kendi yönümüzü tayin etmiş bulunmaktayız.

Seyyare Güzellik Merkezi

Siyasi ifadelerinizden anladığımız üzere sanırım Türk Milliyetçiliğini yanlış anlamışsınız. Şovenizm ile Milliyetçiliği. Ümmetçilik ile Milliyetçiliği bir birine karıştırdığınız gözlemlenmekte. Biraz okumanızı salık veririm.

Yerel açıklamaların dar alanda paslaşmalar şeklinde olması genel siyasette Türk Milletinin menfaatleri doğrultusunda siyaset yapıldığı ifade edilmiş; TBMM de bu yıl içerisinde verilen bazı kanun teklifleri ve soru önergelerini iktidar partilerine kamuoyu nezdinde soruyorum.

 • Fetönün gerçekleştirdiği kalkışmanın siyasi ayağının araştırılmasını, neden Ret ettiniz?
 • Döviz kurundaki artışın önlenmesi ekonomik kriz ile mücadele ekonomik çözüm modelinin belirlemesini, neden Ret ettiniz?
 • Türktelekomun 21 yıllığına otaşadevredilmesi sonucunda yönetim krizi oluşmasını, neden Ret ettiniz?
 • Emeklilikte yaşa takılanların önergesini, neden Ret ettiniz?
 • Tunceli Nazimiye’de iki askerin donarak şehit olması konusunda, neden çekimser kaldınız?
 • Fetönün iktisadi ayağının aratılması konusunda, neden Ret ettiniz?
 • Asgari ücretin vergiden muaf tutulmasına, neden Ret ettiniz?
 • Öğretmenlerin yaşadığı sorunlar hakkındaki önergeyi, neden Ret ettiniz?
 • Kamu çalışanlarının 3600 ek göstergeden yararlanabilmesini, neden Ret ettiniz?
 • Genç işsizlere maaş bağlanmasını, neden Ret ettiniz?
 • İstanbul’da meydana gelen çökme ve toprak kaymalarını, neden Ret ettiniz?
 • Çin’de Doğu Türkistan bölgesinde yaşayan Uygur Türklerine yönelik olumsuz uygulamaların incelenmesini, neden Ret ettiniz?
 • Tank ve palet fabrikasının özelleşmesinde, neden çekimser kaldınız?
 • Mazottan alınan vergiden Çiftçinin muaf tutulması ve tarımsal istihdamı, neden Ret ettiniz?
 • Amerika’nınYpg terör örgütüne silah ve mühimmat desteğinin araştırılmasını, neden Ret ettiniz?
 • Türk işadamlarının yasadışı yollarla yurtdışına sermaye transferlerinin araştırılmasını, neden Ret ettiniz?
 • Emeklilere yapılan zam oranı ve geçim sıkıntılarının araştırılmasını, neden Ret ettiniz?
 • Andımızın yeniden okunması konusunda, neden çekimser kaldınız?
 • Devletin beka sorunun araştırılmasını, neden Ret ettiniz?
 • Gıda ürünlerindeki fiyatların araştırılmasını, neden Ret ettiniz?

Kamuoyunun dikkatine sunduğum TBMM de vermiş olduğumuz kanun teklifleri ile soru önergelerinin bir kısmı bulunmaktadır. İktidarı oluşturan cumhur ittifakı tarafından ret edilmiş maddelerdir.

Yerelde siyaset konuşacaksak, milli eğitimdeki öğretmenlerin ve yöneticilerin hangi kritere göre, hangi ideolojiye göre, hangi sendikaya göre, nasıl bir mülakat ile müdür, yönetici yapıldığını puanlama uygulamasının işine geldiği gibi yapıldığını sorgulayalım. Menfaate göre sendika ve görüş değiştiren müdürleri savunmaktansa hakkı yenen öğretmenlerle birlikte olmayı yeğlerim. Öğretmenlerin hakları konusundaki önergeleri mecliste ret ederken, kamu çalışanlarının 3600 ek göstergeden yararlanma konusunu ret ederken yapılanlarla bugün ifade edilenler çelişkilerle doludur.

Çorum belediyesinde borç batağını, başkanlık seçiminin yok hükmünde olduğunu beyan eden genel başkanınızın “Mazbata başka beraat etmek başka. Aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanı olarak görürüz. Ama ‘benim belediye başkanım’ diyemem” ifadeleri varken.

Çorumda ittifakınızın üç tane milletvekili var, aynı zamanda iktidarsınız elinizi kolunuzu bağlayan yok atamayı yapan siz hatayı yapan siz sonra dönüp en çok bağıranda sizsiniz.

Yok, genel Türkiye siyaseti konuşulacaksa, etrafınızdaki Çorumlu ağabeylerinize danışarak milliyetçiliğin referans kitaplarını evvela okumanızı tavsiye ederim.

Son söz olarak Çorumlular bilir sorarsın öğretirler Çorumca; Ellametuyumunayelikiyon, tavsiyem şapırtısına yelme.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı